Skocz do zawartości
Forum

Depresja po rosztaniu i chęć odbudowania przyjaźni pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zerwałam z chłopakiem byliśmy ze sobą 7 miesięcy zaczeliśmy związek jako najlepsi przyjaciele i bardzo bardzo bym chciałą wiedzieć czy po rozstaniu da się odbudować tę relację. Obecnie jesteśmy raczej dobrymi znajomymi ale jednak chciałabym żebym znów dla niego mogła być najlepszą przyjaciółką, czy to możliwe?
Podczas związku strasznie się po jakimś czasie sobą denerwowaliśmy ale było dużo dobrych chwil jednak po pewnej kłótni przestał mnie już kochać ale ja nadal go kochałam i myślałam, że on nadal odwzajemnia to uczucie ale działo sie coraz gorzej. Po męczeniu się i przemyśleniu wszystkiego postanowiłam zakończyć to bo to było już kłamstwo. I tu się zaczyna problem, co mam robić abyśmy znów byli przyjaciółmi i czy to możliwe po tym wszystkim? I mam jakąś cichą nadzieję że jeszcze kiedyś wrócimy do siebie ale czy to możliwe żeby pokochał mnie po raz drugi po tym wszystkim? Czy mam porzucić na to wszelkie nadzieje i przestać się starać? Co mam zrobić? Pomocy ! :(
Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem.

Odnośnik do komentarza

Osobiście nie wierzę w przyjaźń po rozstaniu, w tym sensie, że taka relacja jest obciążona pewnym ryzykiem, że jedna ze stron może dalej na coś liczyć, np. reaktywację związku, przy czym druga strona już takim układem nie jest zainteresowana. Wówczas przedłużamy sobie na własną rękę cierpienie. Uważam, że lepiej zakończyć w zdrowy sposób relację, dać sobie czas na przeżycie rozstania i otworzyć się na nowe związki, nowe relacje. Co Ty postanowisz, Twój wybór. Zachęcam do szczerej rozmowy z byłym chłopakiem, by wszystko sobie wyjaśnić i by nie było między Wami niedomówień. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...