Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Kolano wynik MR


Gość roko260984

Rekomendowane odpowiedzi

Gość roko260984

Witam jestem po trzech rekonstrukcjaco ACL i usunięciu fragmentu lakotki przysrodkowej.
Ostatnią rekonstrukcje miałem około 10 miesięcy temu. Po powrocie do pracy zacząłem odczuwać trzaski i delikatne przeskok w kolanie (tyk) nie odczuwam niestabilności. Zaniepokojony zrobiłem badanie MR i oto opis :
Zachyłek nadrzepkowy miernie powiększony wypelniony płynem
W jamie stawowej widoczne są zmiany bez sygnałowe najprawdopodobniej zwapnienia o średnicy 10-11 mm
ML skośne szczelina pekniecie rogu przedniego oraz cechy jej ekstruzji ze szpary 3-4 mm
MM,FCL, TCL bez cech uszkodzeń
ACL po rekonstrukcji grafit bez cech uszkodzeń
PCL o zwiększonej krzywiźnie co świadczy o jego delikatnym spoczynkowym podwichnieciu w stawie piszczelowo udowym.
Proszę o wytłumaczenie tego opisu oraz o opinie specjalisty

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze to jest forum, rzadko odpowiadają tu specjaliści. Jeśli chcesz zadać pytanie lekarzowi bądź fizjoterapeucie, skorzystaj z opcji u góry strony oznaczonej czerwonym plusem. :)
Natomiast co nieco mogę rozjaśnić. Wynik badania sugeruje, że tym razem łąkotka boczna jest uszkodzona oraz że istnieją zmiany bliznowate, które są wynikiem przebytych zabiegów oraz być może nieprawidłowo przeprowadzonej/zbyt wcześnie zakończonej rehabilitacji. No i drugie więzadło krzyżowe (PCL) chyba jest lekko naciągnięte.
Generalnie obstawiam, że masz bogatą przeszłość sportową albo strasznego pecha. :)
Ponadto należy zestawić badanie kliniczne z badaniem diagnostycznym MRI oraz z objawami i wywiadem. Dopiero wtedy można stawiać diagnozę. Badanie MRI też bywa falszywie dodatnie.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość roko260984

Byłem sportowcem ale mam też z tym kolanem ogromnego pecha. Rehabilitację prowadzę cały czas nie wróciłem do sportu od pierwszego zerwania a do pracy wruciłem po 6 miesiącach.W ciągu 2,5 roku miałem 3 rekonstrukcje i jedną artroskopie.

Odnośnik do komentarza

  Jeżeli musicie wykonać badanie rezonansu magnetycznego swojego kolana i zastanawiacie się, gdzie najlepiej byłoby się w tej sprawie udać, to ja od siebie proponuję przejrzeć sobie ofertę od CM Gamma w Warszawie na ul Broniewskiego 3. Z tego co wiem, to dysponują profesjonalnym sprzętem diagnostycznym, więc wystarczy się z nimi skontaktować i umówić na wizytę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...