Skocz do zawartości
Forum

boję się!ciąża czy mam odstawić leki?


Gość anka.b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!Mam problem i nie wiem co zrobić.Biorę sertagen 150,trittico i tegretol 2 razy dziennie.Obawiam się że jestem w ciąży i nie wiem co zrobić,wizytę u psychiatry mam za 2 tygodnie.Boję się wziąć tabletkę,boję się o maleństwo,boję się też odstawić sama.co zrobić ? Nie chcę brać leków jesli jestem w ciąży,boję się o dziecko

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta718

Słuszna decyzja :). Życie czy zdrowie dziecka zawsze jest najważniejsze. No, chyba że odstawienie leku spowoduje nagłe pogorszenie stanu zdrowia bądź zgon. Ale to chyba Ciebie nie dotyczy skoro już odstawiłaś. Teraz pozostaje tylko życzyć zdrowego maluszka :). Jednak wskazana natychmiastowa konsultacja z lekarzem. W takim przypadku to nie będzie raczej problemem :). Jeśli lekarz jest z gatunku tych nieprzyjemnych to lepiej nie wspominać o odstawieniu...

Odnośnik do komentarza

W pierwszej kolejności radzę pójść do ginekologa, by określił, czy rzeczywiście jesteś w ciąży i który to ewentualnie tydzień. Odstawienie leków powinno być skonsultowane z psychiatrą. Prawdopodobnie zaleci odstawienie farmakoterapii albo zmniejszy dawki leków. Poza tym radziłabym przemyśleć podjęcie psychoterapii. Nie wiem, na co chorujesz, ale wiele zaburzeń psychicznych daje się skutecznie leczyć psychoterapią. Leki pełnią tak naprawdę funkcję pomocniczą. Ponadto psychoterapia na pewno nie zaszkodzi maleństwu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...