Skocz do zawartości
Forum

Złe oceny i zaburzenia nastroju


Gość w...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam straszne oceny mam osiem dwójek a resztę to 3, 4 i 5 do tego w ogóle nie mam przyjaciół tak jak w gimnazjum myślałam ze jak pójdę do liceum to zacznę nowe lepsze życie tak to nie mam żadnej przyjaciółki i uważam że esem za głupia na jaką kolwiek szkołę do tego jeszcze rodzice mnie nie rozumieją mam dość jeszcze chwila i na pewno nie wytrzymam i się zabije :( pomocy co mam robić :(

Odnośnik do komentarza

Witam bardzo gorąco !
Odpowiem na Twoje zaburzenia nastroju.

Wśród przyczyn powstania zaburzeń nastroju wymienia się m. in. niewłaściwe pracę bądź brak dostatecznej ilości neuroprzekaźników w mózgu, czynniki środowiskowe (trudne dzieciństwo), bardzo ciężkie przeżycia, nieumiejętność radzenia sobie z emocjami oraz ze stresem, czynniki genetyczne a także zaburzenia w pracy mechanizmów hormonalnych.

Szczególną uwagę zwraca się także na różnego rodzaju używki w tym: alkohol, narkotyki.

Osoby zdrowe są w stanie same kontrolować wszelkie zmiany nastroju, w przypadku osób chorych, u których ta kontrola i świadomość nie istnieje pojawia się ogromne uczucie nieszczęścia, zagubienie, lęk, histeria i wiele innych.

Problem ten dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn i pojawia się najczęściej w okresie odrastania. Zdarzają się jednak przypadki zachorowania po 10tym a nawet 50tym roku życia.

Wśród najczęściej spotykanych objawów wymieniamy, te które obecne są w epizodach depresji oraz manii:

◾Silne obniżenia nastroju
◾Uczucie niższości w stosunku do innych osób lub przewartościowywanie własnej osoby
◾Brak wiary we własne siły lub nadmierna wiara we własne siły
◾Uczucie ciągłego zmęczenia
◾Rozdrażnienie
◾Podniecenie
◾Zaburzenia procesów fizjologicznych (problemy z pobieraniem pokarmów i ich trawieniem lub nadmierne spożywanie pokarmów, uczucie pełności w żołądku)
◾Zaburzenie procesów metabolicznych
◾Bezsenność
◾Nadpobudliwość psycho-ruchowa
◾Uczucie pustki
◾Spożywanie alkoholu, narkotyków i inne

Osoby prezentujące wyżej wymienione objawy i nie radzące sobie z nimi w życiu codziennym, wymagają konsultacji lekarskiej. Rodzaj występujących objawów, ich częstość oraz nasilenie jest kwestią indywidualną dla każdego pacjenta

Leczenie zaburzeń nastroju wymaga zastosowania środków farmakologicznych (antydepresantów, stabilizatorów nastroju) ale także uczestnictwa pacjenta w zajęciach- psychoterapia (indywidualna bądź grupowa). Jest to leczenie w większości przypadków długotrwałe. Osoba chora wymaga opieki oraz troski nie tylko ze strony personelu medycznego ale także rodziny oraz znajomych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...