Skocz do zawartości
Forum

Nerwica bez leków?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nazywam sie Jurek mam 27 lat. Dwa tygodnie temu zdiagnozowano u mnie dystomie neurowegetatywną. Zaczęło się od tego, że pewnego dnia obudzilem się bardzo zmęczony po 10 godzinach snu (normalnie śpię 6 godzin) w ciągu kilku następnych dni wystąpiły zawroty głowy, kłopoty z równowagą, zaburzenia czucia, napady niepokoju, ciągłe zmęczenie (przez dwa dni prawie nie wstawałem z łóżka) , bóle i taka dziwna ciężkość głowy. Badania krwi, EKG i TK głowy nic nie wykazały więc pan doktor zdiagnozował nerwice. Dostałem końską dawkę magnezu, potasu, witamin do tego jeszcze aspargin, co w dużym stopniu zmniejszyło objawy i postawiło mnie na nogi. Do tego, po konsultacji z dwoma psychiatrami, od 4 dni zacząłem jeszcze przyjmować citabax (5mg) i tutaj pojawia się pytanie: czy da się z tego wyjść bez zażywania citabaxu? Samą terapią? W sumie od kiedy zacząłem przyjmować citabax czuję się dużo lepiej, a wiem, że jeszcze za wcześnie aby lek zaczął działać. Zastanawiam się czy z pomocą dobrego psychologa nie byłbym w stanie pokonać tego bez leków? (Ci z którymi rozmawiałem do tej pory, po wysłuchaniu objawów odrazu kazali mi sięgnąć po tabletki, nie szukając nawet źródła problemu).

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Dystonia neurowegetatywna należy do zaburzeń somatopodobnych (rodzaj nerwicy). W takim przypadku farmakoterapia powinna mieć charakter jedynie pomocniczy. Leczeniem z wyboru powinna być psychoterapia. Leki, owszem mogą być, szczególnie na początku leczenia, ale powinny mieć tylko charakter pomocniczy i z czasem powinno się z nich stopniowo rezygnować. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Śpisz 6 godz. na dobę, to zdecydowanie za mało. Ten brak snu mógł się "nawarstwiać" i dał takie efekty.
Najpierw zacznij normalnie sypiać, min 7 godz, a w moim przekonaniu, powinno być 8 godz.
Pilnuj tych godzin snu, za dużo też nie jest dobrze.
Potem zabierz się za nerwicę - tak, można samemu się z tego wyleczyć, bez tabletek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...