Skocz do zawartości
Forum

Zmiana tabletek a ryzyko ciąży


Gość JoAś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zażywałam Tabletki antykoncepcyjne przez ponad rok (D*** 35) ostatnio lekarz zmienił mi na A*** i wzięłam tak jak bym normalnie brała tamte tabletki. Z chłopakiem współżyłam dzień przed okresem czyli w sobotę, bez dodatkowego zabezpieczenia... Okres miałam regularny co 28 dni zawsze w niedziele więc myślałam że nic się nie zmieni jest już powniedziałek a ja nawet nie mam boleści brzucha. Proszę mi napisać czy jest możliwość zajścia w ciążę czy to jest to spowodowane przez zmianę tabletek ? Błagam o odpowiedź !!!

Odnośnik do komentarza
Gość renata6k

A czy tabletki mają inny skład? Raczej nie jesteś w ciąży, a opóźnienie okresu spowodowała zmiana tabletek. Jednak jeśli okres się teraz nie pojawi to dla pewności zrób po 10 dniach od stosunku test ciążowy.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie . Zaczęłam brać tabletki anty. pierwsze opakowanie przepisowo w pierwszym dniu okresu. Po tem kolejne 21 o tej samej porze . Przerwa 7 dni ,w tych dniach wystąpiło krwawienie , i tu zaczyna się mój problem :( musiałam zacząć od zamiennika tych poprzednich tabletek , gdyż nigdzie w aptekach nie było tego co brałam przez 21 dni. skład tabletek jest taki sam ,tylko nazwa inna . Po 3 tabletce tego zamiennika kochałam się z mężem bez dodatkowego zabezpieczenia . Czy istnieje ryzyko ,że właśnie w tym dniu zaszłam w ciążę ?

Odnośnik do komentarza
Gość pati199091

Cześć. Zastanawia mnie, czy w mojej sytuacji była możliwość zajścia w ciąże. Po dwóch opakowaniach Sylvie 20 zmieniłam je na Novynette. Jednakże między tabletkami zrobiłam 7 dni przerwy(tak jak robiłam między poprzednimi opakowaniami Sylvie 20). W trakcie tego czasu dochodziło do stosunków, raz bez gumki, w pozostałych przypadkach z gumką, ale dwa razy się zsunęła. czy mimo brania tabletek jest możliwość, bym zaszła w ciążę?

Odnośnik do komentarza
Gość pati199091

a w składzie tabletek decydujący jest etynyloestadiol? czy drugi składnik również ma duży wpływ na organizm? bo pod kątem pierwszego składnika tabletki, która brałam i te, które teraz biorę są takie same, ale te, które przyjmuję teraz mają więcej drugiego składnika (jest 150 desogestrelum, a było 75 gestodenum)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...