Skocz do zawartości
Forum

Problemy z komunikacją w związku


Gość dzidz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam problem z komunikacją w związku, często jest tak że podczas rozmowy powiem coś na szybkiego chłopakowi on zacznie dopytywać i wychodzi zupełnie coś innego niż to co powiedziałam na początku. Uważam, że jeżeli wytłumaczyłam mu o co konkretnie mi chodziło jest ok, natomiast on uważa ze chce go okłamać :( już kilka takich sytuacji było, staram się mówić tak, żeby nie doszukiwał się drugiego dna jednak nie chcę też cały czas myśleć jak to powiedzieć, żeby nie było znowu kłótni bo wariuję od tego :( proszę o jakiekolwiek rady i sugestie zarówno dla mnie jak i jego

Odnośnik do komentarza

dzidz, podejrzewam, że dopytywanie się i doszukiwanie się przez partnera drugiego dnia w Twoich wypowiedziach może wynikać z jego braku zaufania do Ciebie. Czy zawiodłaś jego zaufanie? Dlaczego Twój partner jest o Ciebie "zazdrosny"? Możliwe, że wypowiadasz się nieprecyzyjnie, dlatego dopytuje. Ale niewykluczone też, że ma problem z samooceną, dlatego drąży temat, licząc, że złapie Cię na nielojalności. Odsyłam też do tekstów: Jak podnieść poczucie własnej wartości?, Jak się kłócić?, Porozumienie bez przemocy. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...