Skocz do zawartości
Forum

Jak zachęcić partnera do dbania o siebie,czy jest to możliwe ?


Gość Lililu

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy mój partner przestał o siebie dbać, nie myje zębów ma nie świeży oddech, nie goli się ma niechlujny zaniedbany zarost, nie zmienia bielizny robi to raz w tygodniu, nie sprząta po sobie i robi straszny bałagan ,jest bardzo wulgarny . Wstydzę się z nim wychodzić na ulicę , ja zawsze staram się wyglądać schludnie, elegancko wykonuję pracę biurową a mój chłopak pracuje fizycznie i ma zawsze wytłumaczenie, że jest wiecznie zmęczony i nigdy na nic nie ma czasu, ale każda wolną chwilę spędza przed komputerem i czyta o piłce nożnej albo gra w karty a ja wiecznie sprzątam po nim i mu usługuję. Jak go proszę aby mi w czymś pomógł to zawsze mówi ,że za chwilę a za chwilę kończy się to tak że w końcu ja muszę wszystko zrobić sama. Jestem już tym zmęczona czuję się tak jak bym była jego matką a nie partnerką . Zawsze jak mu zwracam uwagę i proszę aby się umył ,wymył zęby czy ogolił się on mi ubliża i mówi ,że nie może mnie słuchać ale tego nie rozumie ,że ja już nie mogę znieść tego przykrego zapachu z jego ust. Czasami od tego smrodu ciągnie mnie na wymioty, normalnie nie da się tego wytrzymać. Rano śmierdzi cały pokój od oparów z jego ust . Nie wiem co robić, nie mam nawet z kim o tym porozmawiać ponieważ się tego bardzo wstydzę dlatego tutaj postanowiłam o tym napisać i doradzić się czy można coś zrobić aby taki brudas się zmienił, czy jest to tak wiele aby ktoś mył zęby, golił się , zmieniał bieliznę , dbał o siebie, był po prostu partnerem dla kobiety ,czy ja mam aż tak duże wymagania ? Czy Wasi partnerzy dbają o siebie czy też są takimi brudasami ?

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, lecz z tego co przeczytałem, zrozumiałem, iż on nie traktuje Cię już jako partnerkę. On już Ciebie nie kocha jako kobietę. Tylko bierze, a nic nie daje. Bezsens. Może i go kochasz, lecz szanuj siebie i zostaw go. Nie marnuj przy nim życia. Przeczytaj to co napisałaś i pomyśl - czy widzisz tu miłość? Czy widzisz tu dbanie o siebie nawzajem?
A może wina nie leży całkowicie po jego stronie? Nie znamy jego wersji.

Czy on wie jak bardzo to przeszkadza i jak bardzo się tego wstydzisz? Dałaś radę poprowadzić z nim taką porządną i szczerą rozmowę?

Odnośnik do komentarza
Gość prosto z mostu

Po pierwsze: coś powoduje, że się zaniedbał. Zamiast wymiotować, powinnaś się tym zainteresować - podobno to twój partner.
Po drugie: zawsze możesz odejść, nawet mając obrączkę na palcu możesz wziąć rozwód. Jakiś problem?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...