Skocz do zawartości
Forum

nieregularna miesiączka


Gość anonim_19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem że w tym temacie można znaleźć tysiące pytań na tutejszym forum, ale mimo wszystko wolałabym opisać swój przypadek indywidualnie. A mianowicie mam 19 lat a pierwszą miesiączkę miałam +/- 13 lat. Od tego czasu okres nie wyregulował się. Początkowo uskoki były bardzo długie, potrafiłam nie mieć miesiączki parę miesięcy, wtedy nie przejmowałam się tym, natomiast nawet teraz w wieku 19 lat okresy są bardzo nieregularne. Przez parę ostatnich miesięcy cykle wynosiły kolejno 53,29, 46, 51, 53, 37 dni. Zdarza się że miesiączki przechodzę dość bolesne, ale zazwyczaj raczej do wytrzymania. Nie mam problemów z nadwagą , ani niedowagą. Nie prowadzę stresującego życia. Nie choruję też raczej na żadne inne choroby, nie przyjmuję żadnych leków. Zastanawiam się czy to może torbiel na jajnikach? Nigdy nie przywiązywałam do tego wagi, bo zbytnio mi to nie przeszkadzało, ale chyba czas zadbać o swoje zdrowie. Po za tym od pewnego czasu współżyję z chłopakiem i wiadomo po każdym stosunku lub przed "potencjalnym " okresem pojawia sie obawa.Pewnie jedynym wyjściem w tej sytuacji będzie udanie się do ginekologa, ale jakoś do tej pory nie miałam odwagi. Na początek chciałabym się doczytać wstępnych podejrzeń/ diagnoz /przyczyn.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...