Skocz do zawartości
Forum

stres, lęki


Gość agusiaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Od jakiegoś czasu towarzyszą mi lęki, stres, kiedy wychodzę do znajomych nawet odczuwam dziwny stan emocjonalny, czuje stres. Kiedyś tak nie miałam, ale pojawiło się ostatnio, jak bardziej skupiłam się na sobie niż na znajomych i teraz nie mogę wrócić do lepszego stanu. Nie wiem co jest ze mną mnie tak, dlaczego tak się dzieje, że odczuwam lek i strach przed spotkaniem się nawet ze znajoma osoba. Powiem, że martwię się cisza w towarzystwie, że nie będzie tematów. Nie wiem co robić, czy jest potrzebna pomoc specjalisty czy po prostu mam ćwiczyć zmianę sposobu myślenia (ludzie nie gryzą). Proszę o porady. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Hej. Tez tak mam często,nawet wyjście z domu dużym problemem bywa....biorę Asertin- lekarz psych.zapisał. Poza tym magnez B6 dobry,suplementy,sport,muza,światło dobre-lampy,pozyt.myślenie,pasje,itd...poradzę. To nerwica lękowa lub psychoza społeczna lub może i forma depresji...warto iść do lekarza-nie ugryzie:)) masa dobrych leków ,nowej generacji. Te czasy chore,stresy...Krzysiek

Odnośnik do komentarza

agusiaxx, nie potrzebujesz leków ani konsultacji u lekarza. Spokojnie... Po prostu ostatnio skupiłaś się na sobie, miałaś mniej spotkań towarzyskich, dlatego teraz towarzyszą Ci wątpliwości, jak to będzie, gdy spotkasz się ze znajomymi, czy będziecie mieli o czym rozmawiać, czy nie będzie krępującej ciszy etc. Tego typu myśli są naturalne i przechodzą. Po prostu zamiast skoncentrować się na tym, co może podczas takiego spotkania się nie udać, staraj się pomyśleć, co ciekawego możesz powiedzieć, jakie tematy warto poruszyć, a może w ogóle warto zaproponować jakąś inną opcję do wspólnego spędzania czasu, np. gra w jakąś grę planszową albo wyjście grupą na kręgle. Pomyśl, jak fajny i wzbogacający może być czas spędzony z przyjaciółmi i odgoń na bok swoje lęki i stresy. Czas z przyjaciółmi ma relaksować, a nie stresować. ;) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość anuszkahh

Witam bardzo proszę kogoś o pomoc od dłuższego czasu podejrzewam u siebie depresję ! Kiedyś byłam pełna życia kobieta teraz nic mi się nie chce na nic niemam ochoty dosłownie na nic na wszystko się zmuszam ! Od czasu do czasu dochodzą myśli samobójcze i leki nie mogę spokojnie wyjść na zakupy bo ciągle myślę że coś się stanie ! Teraz jestem w ciąży i ten stan przeszkadza i meczy mnie podwójnie jest coraz gorzej pomocy ! Proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...