Skocz do zawartości
Forum

Nie widzę sensu w moim życiu


Gość Isabella 19

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Isabella 19

Nie umiem sobie z tym już poradzić, znów popadam w depresje! :( Dlaczego?
1. W szkole nie mam zbytnio kontaktu dobrego z nikim, na szczęście ostatnia klasa więc tam nieważne... czuje się po prostu samotna. Szczególnie brakuje mi chłopaka, brakuje mi miłości.
2. Nie jestem bogata. Fakt - jestem jedynaczką, co miesiąc mam markowe ciuchy, mam laptopa, tableta, boomboxa z najwyższej półki, swój pokój, dodatkowo bardzo kochanych rodziców. Na swoje nieszczęście mieszkamy z babcią i jeszcze w wieżowcu ;/ I jeszcze moi rodzice ze swojej wypłaty łącznie mają ok. 4 tys. złotych.. wiem mało, ale noo... co zrobić :( I boli mnie to bardzo , nawet nie wiecie jak bardzo . Niby teraz tak ciężko o prace no ale bez przesady!!!
3. Ciągle płacze, ciągle jest mi smutno z jakiegoś powodu czasami nawet nie umiem określić co dokładnie mi jest...
4. Ciągle czuje zazdrość i nienawiść .. jestem zazdrosna dosłownie o wszystko...
5. Słabo się uczę i żyje w ciągłym stresie..
Mogłabym dużo wymieniać... czy jest tu ktoś kto ma podobne problemy do mnie i mnie zrozumie?! :(

Odnośnik do komentarza

Od czasu jak wpadam na to forum to pierwszy raz młoda osoba podala dochody rodziców, wymienila swój "stan majątkowy" i jeszcze:" Ciągle czuje zazdrość i nienawiść .. jestem zazdrosna dosłownie o wszystko".

Może stąd taka analiza statusu majątkowego, że chcialabym więcej i więcej a dochody są jakie są, ale "Niby teraz tak ciężko o prace no ale bez przesady!!!"
Jeśli tylko lub bardzo męcząco działają na Ciebie info o gadżetach lub ciuchach koleżanek, to bardzo się nie zamartwiaj. Jesteś mloda i jeszcze tylko chwilkę się pouczysz i wpadniesz na rynek pracy i na wszystko o co jesteś taka zazdrosna sobie zarobisz. No chyba, ze i to Cię nie będzie cieszyło, bo zawsze można być zazdrosnym, że ja jednak sama musze na wszystko zapracować, a koleżanka wyszła za mąż i wszystkie dobra materialne ma , bo jej mąż dobrze jest ustawiony.

To zdanie jednak jest piękne
" Ciągle czuje zazdrość i nienawiść .. jestem zazdrosna dosłownie o wszystko". To śliczne zdanie mówi, że zawsze będziesz nieszczęśliwa, zła, nieżyczliwa ludziom i pewnie za to nie będą Cię oni lubili. Zazdrość i nienawiść to są takie straszne uczucia, które pięknie nas zjadają od środka. Nigdy człowiek nie zazna spokoju ,o ile będzie je w sobie hodował.
Nigdy z zalożenia nie możesz być szczęśliwa, bo kazdą dobrze ukladającą sie sytuację w życiu można sobie pięknie w środeczku zepsuc, bo jednak inny ma jeszcze lepiej niż ja ( a zawsze się jakiś inny znajdzie jak sie rozejrzysz). A jak to jest czuć nienawiśc w tak mlodym wieku? Zazdrośc jeszcze umiem sobie wyobrazić, ale nienawiśc do kogo, za co? Ktoś próbowal Ci mamę ,tatę zamordować, że czujesz nienawiśc?

'"Słabo się uczę i żyje w ciągłym stresie.." Słabo się uczysz, bo głowa, która umie dobrą analizę finansową dochodów swoich rodziców dokonać jest za slaba na naukę i jesteś po prostu mało zdolna? Czy też jednak nie masz glowy do nauki, bo koniecznie musisz analizować, kto, co fajniejszego ma i dlaczego to ja nie urodzilam się w zamożniejszej rodzinie? Stres wynika z ciągłej ochoty dogonienia rówieśników a tu jeszcze znów coś doszło co niezbędnie każda mloda osoba musi mieć?

"Na swoje nieszczęście mieszkamy z babcią". Myślę, że jesteś tak mloda, że trudno Ci wyobrazić sobie,że kiedyś będziesz mamą, a że jeszcze kiedyś, kiedyś, będziesz babcią to pewnie jest poza wyobrażnią Twoją. Jednak Ty piszesz, że "czuje się po prostu samotna. Szczególnie brakuje mi chłopaka, brakuje mi miłości." To może zrozum, że po całym pracowitym życiu, jak człowiek jest schorowany i już mu niewiele radości zostalo, babcia zapracowała sobie na to, by nie czuć się po "prostu samotna" i żeby jej nie brakowalo po "prostu milości". Za chłopakiem pewnie już nie tęskni, ale inne odczucia ma takie jak Twoje i rodzice poprzez wspólne mieszkanie z nią chronią ją przed frustracją.

Koniecznie zajmij się czymś ,co daje inna satysfakcję niż materialna, jakiś sport, pasja np. malarstwo, fotografowanie, harcerstwo.Będziesz tam miała fajnych znajomych i nie będziesz czuła się samotna. Znajomość z chlopakiem się zdarzy wtedy, kiedy będziesz się tego najmniej spodziewala

Powodzenia i koniecznie pracuj nad tą zawiścią i chyba zbyt górnolotnie nazwaną nienawiścią.Wyrzuć z serca takie niszczące uczucia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...