Skocz do zawartości
Forum

Brukzizm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od lutego zmagam się z bruksizmem. Mam szynę na noc, lekarz powiedział że szczęka może mi wypasc. Do tego wyzynaja mi się ósemki dolne (górne usuniete). Lecze się również na depresję lekowa, psychiatra przepisał trittico biorę go ponad tydzien. Zdarzało mi się też lunatukowac ale ustalo. Od ponad tygodnia mam taki ból szczęki ze same mi łzy czasem lecą. Ból jest już nie do wytrzymania , do tego plecy i kark są często gorące a ja mam wrażenie , że zaraz zemdleje. Ciśnie mam niskie 80 na 54 na 56 I tak jest od momentu bolu. Nie da się tak funkcjonowac.Czuje mocny zacisk na szczece. Ja już nie wiem co robic. Proszę pomóżcie :(

Odnośnik do komentarza

poczytaj komentarze po tym artykulem- ludziska coś piszą o botoksie raz na pół roku

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/zeby/zgrzytanie-zebami-czyli-bruksizm-przyczyny-objawy-leczenie_36302.html

Oto kilka domowych sposobów:
▪ gdy poczujesz napięcie mięśni żuchwy w ciągu dnia, rozluźniaj je – przez kilka minut otwieraj i zamykaj usta
▪ masuj mięśnie szyi, ramion i twarzy; naucz się znajdować bolesne zgrubienia, tzw. punkty spustowe, których uciśnięcie powoduje rozluźnienie mięśni i więzadeł
▪ na obolałe mięśnie żuchwy przykładaj lód
▪ naucz się kilku ćwiczeń z zakresu fizykoterapii służących rozciąganiu mięśni; pomoże to przywrócić prawidłową pracę mięśni i stawów po obu stronach głowy
▪ unikaj jedzenia twardych produktów (orzechów czy cukierków), nie żuj gumy
▪ przy nagłym bólu (intensywny skurcz mięśni) stosuj ciepłe okłady i maście rozgrzewające

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...