Skocz do zawartości
Forum

Bardzo wysoki poziom ogólnej sprawności umysłowej


Gość Agata199

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Postanowiłam zwrócić się do Was, ponieważ mam poważne wątpliwości dotyczące wyniku mojego testu na inteligencję. 2 lata temu stwierdzono u mnie dysortografię. Wraz z próbnymi dyktandami przeszłam również test na ogólną sprawność umysłową. Na opinii napisane było: ,,Ogólna sprawność umysłowa kształtuje się na poziomie bardzo wysokim, (...) bardzo dobrze wykształcone są takie funkcje jak myślenie abstrakcyjne i logiczne" itp.
Od dawna byłam jednak przekonana o czymś przeciwnym - często mam problemy ze skupieniem się na zajęciach(studiuję medycynę), w relacjach międzyludzkich jestem raczej wycofana, nierzadko czuję się wykluczona z grupy rówieśników, ponieważ nie jestem w stanie przeprowadzić składnej rozmowy. Trudno mi znaleźć stosowną reakcję na zachowania moich rozmówców, ponieważ te, które przychodzą mi do głowy, mogą się wydawać niezgodne z tematem, lub po prostu nietrafione. Czasem czuję również kompletną pustkę w głowie, jakbym w ogóle nie była w stanie jakkolwiek odpowiedzieć. Jedyne tematy, na które potrafię prowadzić ożywioną rozmowę, dotyczą moich zainteresowań. Są jednak one dość egzotyczne dla większości osób w moim wieku, dlatego ostatecznie nie wykorzystuję ich podczas konwersacji.
Czy sądzicie, że uzyskany przeze mnie wynik na teście może być błędny, lub nie mieć odzwierciedlenia w życiu codziennym? Jak interpretować taką opinie i czy faktycznie można ją przełożyć na iloraz inteligencji?

Odnośnik do komentarza

Inteligencja to nie to samo co umiejętności społeczne. Być może masz wysoką inteligencję, co wykorzystujesz w swoich zainteresowaniach, a nie interesują Cię inne tematy, więc nie pogadasz z ludźmi. Ktoś inny może mieć mniejszą inteligencję, ale nieukierunkowane zainteresowania i przez to ma więcej ogólnej wiedzy potrzebnej do rozmów o niczym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...