Skocz do zawartości
Forum

Kancerofobia


Gość marcin083748

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin083748

Witam. Mam 20 lat. Od dłuższego czasu wydaje mi się, że mam kancerofobie. Ciagle odczuwam lęk i niepokój przed nowotworami, nie moge się skupic na zwyczajnych, codziennych czynnościach, odczuwam rozne objawy somatyczne od trudnosci w nabraniu powietrza po swędzenie calego ciala. Kazdy objaw ze strony organizmu traktuje jak objaw nowotworu. Co przeczytam o jakims rodzaju i jego objawach od razu zaczynam odczuwać je u siebie. Największy strach budzi u mnie nowotwor ukladu chlonnego ktory latwo mozna pomylic ze zwykla infekcja albo grypą. Nic nie jest mnie w stanie uspokoic , jedynie pozytywny wynik danego badania powoduje szczęście i kamień z serca ale na bardzo krotki czas. Czesto wyczuwam u siebie cieple czolo i zimne stopy/dlonie mimo ze po zmierzeniu temperatury mam w granicach 36,6. Czy ktos ma podobny problem? Jak sobie z tym radzić i jak wytlumaczyc sobie ze to irracjonalny i niepotrzebny strach? Ciezko to juz wytrzymac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Drogą wirtualną nie można postawić diagnozy. Jednak lęk przed zachorowaniem na jakąś poważną chorobę może świadczyć o zaburzeniach z grupy nerwic, np. o wspomnianej przez Ciebie kancerofobii czy po prostu hipochondrii. Najlepiej skonsultuj się z lekarzem psychiatrą, który będzie miał szansę Cię zdiagnozować i zaproponować odpowiednie leczenie (leki i/lub terapię). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...