Skocz do zawartości
Forum

Przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej


Gość f...l

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli pierwsza tabletka antykoncepcyjna atywia nie zostala zazyta w pierwszy dzien miesiaczki to kiedy nastepuje pelna ochrona przed ciaza? I czy jesli w poprzednim opakowaniu tabletki nie byly prawidlowo przyjmowane(pominiecie tabletki) to czy od nowego opakowania po 7 dniach przerwy i krwawieniu z odstawienia ochrona jest juz od 1 tabletki?

Odnośnik do komentarza
Gość Zadajaca pytanie

No wlasnie w tym problem ze na ulotce nie ma zadnej informacji na temat tego czy, po 7dniowej przerwie po opakowaniu ktore moglo nie chronic w pelni, juz od 1 tabletki nowego opakowania jestem chroniona. Jest napisane jedynie o tym ze ochrona przy pierwszym opakowaniu jest pelna kiedy zazyje sie 1 tabletke w dniu okresu, a przeciez biorac tabletke po 7dniowej przerwie nie jest to 1 dzien menstruacji, stad moje pytanie

Odnośnik do komentarza

Pierwsza tabletke drugiego opakowania zażywa się po 7 dniowej przerwie nie zaleznie od tego czy pojawiła się mestruacja. Przykład okres dostajesz 1.10 bierzesz pierwszą tabletkę. Jeśli blister ma 21 tabsow to to 21 bierzesz ostatnia i od 22 włącznie tydzień przerwy więc 29 zaczynasz nowy blistr bez wzgledu czy masz okres czy nie ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Zadajaca pytanie

O tym wiem, nurtuje mnie kwestia czy jesli obecne opakowanie bylo nieprawidlowo zazywane i ochrona mogla byc niepelna to czy po 7dniowej przerwie jestem chroniona juz z wzieciem 1 tabletki nowego opakowania? Czy musze np stosowac dodatkowe metody przez 7 dni albo w ogole przeczekac ale opakowanie ze wspolzyciem aby wszystko wrocilo do normy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...