Skocz do zawartości
Forum

tabletka po i nuva ring


Rekomendowane odpowiedzi

Stosuję krążek nuva ring. Niestety zdarzyło się tak ze w niedziele tydzien temu zaaplikowalam krązek z ponad 5 godzinnym opoznieniem i dodatkowo przyjmowalam antybiotyk. Wiem ze antybiotyki mogą osłabić działanie krążka ktory i tak w moim przypadku włożony z opoznieniem mogł zle działać. Po 5 dniach od zaaplikowania go współżyłam, był to stosunek przerywany. Z powodu obaw zdecydowalam sie na tabletke "po " 7 godzin po stosunku (ellaone) Pierwszy raz zastosowalam tabletke po. Sprawdziłam sklad antybiotyku (ramoclav) i nie znalazlam w nim substancji wymienionych w ulotce tabletki „po” jako tych które mogą osłabiać jego działanie. Niestety idzie już 3 doba od zazycia a ja nadal nie odczuwam skutków ubocznych typu krawienie, mdłosci itp i zastanawiam się czy to wogole działa.. Moje pytanie dotyczy także samej antykoncepcji, czy dalej mogę kontynuować krazek i czy jego działanie będzie poprawne od nowego cyklu miesiączkowego. Czy gdyby krawawienie wynikajace z 7- dniowej przerwy nie pojawilo się w powinnam włożyc nowy krazek mimo tego ?
Dziękuję za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza

Tabletka po, tak jak każdy lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Brak reakcji organizmu typu nudności nie oznacza, że środek nie zadziałał.
ellaOne sprawia, że standardowe hormonalne środki antykoncepcyjne są tymczasowo mniej skuteczne. Po zażyciu pigułki po możesz kontynuować antykoncepcję hormonalną tak jak dotychczas, jednak powinnaś pamiętać o każdorazowym korzystaniu z prezerwatyw aż do następnego okresu. Od nowego cyklu krążek będzie działał poprawnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...