Skocz do zawartości
Forum

Z anoreksji po kompulsywne objadanie


Gość MartaGosia

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczeło sie, gdy miałam 13 lat i chciałam schudnąć. Wtedy ograniczyłam jedynie słodycze, fastfoody. No i z wagi 57kg (przy wzroście 158) schudłam do 54kg w 4 miesiące. To było za mało, więc rozpoczełam własną diete. Nie liczyłam dokladnie kalorii, ale było ich 1500kcal/dzień. Zero cukru, zero pieczywa, zero tłuszczu. I mając 14.5lat ważyłam 49kg. Schudniecie sprawiało mi ogromną radość. Zaczełam ograniczać spożywany pokarm do minimum - do 800-1000kcal dziennie. Spożywałam dużo białka, dużo błonnika (Colon C 10-15g/dzień oraz wszystko razowe) i ponad 3l wody lub herbat pu-erh, zielonych. W pół roku ćwicząc cardio schudłam do 46kg i chciałam, więcej. Udało by sie, gdyby nie zainteresowanie mamy i nauczycieli. Pewnego dnia przez obrzydzenie nie bylam w stanie nic zjeść cały dzień. Takie sytuacje sie powtarzały. Lecz pewnego dnia powiedziałam sb że wole żyć jak kiedyś, nie chcialam miec anoreksji. I zjadlam to czego ówczas brzydziłam sie - ciastka, czekolada. Szybko po tym pojawiły sie wyrzuty sumienia. Przy nastepnym epizodzie objadania sie, zamiast połykać wypluwałam jedzenie. Teraz mając 15lat nie kontroluje już tego i przytyłam do 54kg. Jak mam sobie pomóc? Nie chce już tak żyć...

Odnośnik do komentarza

Świetnie zdajesz sobie sprawę, że straciłaś kontrolę nad jedzeniem. Masz zaburzenia odżywiania i powinnaś jak najszybciej porozmawiać z mamą, z rodzicami o swoich problemach, by podjąć jakieś konkretne kroki w kierunku leczenia. Uważam, że potrzebujesz wizyty u psychologa/psychoterapeuty. Pozwól sobie pomóc i porozmawiaj szczerze z rodzicami. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...