Skocz do zawartości
Forum

Krążek Nuvaring u kobiety rzadko miesiączkującej


Cypress47

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna współżyję z dziewczyną, która ma bardzo nieregularne miesiączki. Dowiedziałem się od niej, że zdarza jej się krwawić nawet raz na 7 miesięcy. Jako metodę antykoncepcyjną zastosowaliśmy krążek Nuvaring. Jednak z powodu rzadkiego występowania u niej miesiączki, zaaplikowaliśmy krążek bez oczekiwania na okres. Ze względu na zalecenia, przez pierwsze 7 dni stosowaliśmy dodatkowo prezerwatywę, później stosunek przerywany. Przez ostatnie 7-8 dni dochodziło do wytrysku wewnątrz pochwy, a dzisiaj właśnie krążek został wyciągnięty i cierpliwie czekamy na krwawienie.

Piszę tutaj, ponieważ ta metoda antykoncepcji została zaproponowana przez moją partnerkę, jednak nie była mi wcześniej znana. Niepokoi mnie trochę to, iż wszędzie czytam, że krążek powinien być aplikowany w 1 dniu cyklu. Jednak z wspomnianej wyżej przyczyny, moja partnerka zdecydowała się na Nuvaring - zarówno aby zastosować antykoncepcję oraz, za pomocą hormonów z krążka, sprowokować regularne cykle.

Moje pytanie brzmi: czy dla osoby miesiączkującej tak rzadko jak moja partnerka, Nuvaring to rzeczywiście dobre rozwiązanie? Mam na myśli przede wszystkin skuteczność antykoncepcyjną tej metody, ze względu, że została zastosowana poza miesiączką.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...