Skocz do zawartości
Forum

Ciągły wewnętrzy strach. Jak się go pozbyć?


Gość Alicja0101

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 14 lat, jestem spokojną dziewczyną lubiącą medycynę, fizykę i astronomię, ale ciągle odczuwam w sobie, w środku lęk albo strach. Jak leżę, śpię, siedzę, rozmawiam z przyjaciółmi albo rodziną to ciągle mam w sobie takie uczucie strachu.
Taki "ucisk" w brzuchu i szybsze bicie serca.
Chora psychicznie nie jestem, no chyba, że liczymy mizofonię to wtedy tak. Jestem.
Ale tak to ja zdrowa jestem, no może oprócz dodatkowych kilogramów ale to nie one są przyczyną strachu.
Jak mogę się pozbyć tego uczucia?
Joga, medytacja, a może coś innego?

Odnośnik do komentarza

Pomagają afirmacje. Trzeba sobie powtarzać, że jestem spokojna i opanowana. Jestem odważna ...itp.
Warto też przemyśleć ten strach, co jest jego przyczyną.
Często uważamy, że ktoś źle o nas myśli, że nie docenia naszej pracy, albo że źle wypadamy , czy też źle się zachowaliśmy .
Jak już odkryjesz przyczynę, to znajdź tam coś dobrego, pochwal siebie, poczuj zadowolenie.
Np. Ja pomagałam komuś w nauce, czułam, że ten ktoś jest niezadowolony, bo oczekiwał czegoś innego. Czułam niepokój, poczucie pewnej niesprawiedliwości. Przemyślałam sprawę i powiedziałam sobie, że jestem dumna z tego, co osiągnęłam. /zaczął samodzielnie myśleć, nie zmusił mnie do odrabiania za niego lekcji/

Znajdź coś, z czego ty jesteś zadowolona .

Odnośnik do komentarza

Ciągłe odczuwanie wewnętrznego lęku może świadczyć o zespole lęku uogólnionego. Jednak przez Internet nie da się postawić diagnozy. Możliwe, że ostatnio przeżywałaś dużo stresów i trudnych sytuacji, stąd wewnętrzne napięcie. Postaraj się zadbać o relaksację. Na każdego działa coś innego. Pomyśl, co Cię uspokaja - słuchanie muzyki, taniec, spacery, ciepła kąpiel, rozmowy z przyjaciółką, czytanie książek etc.?Porozpieszczaj się trochę i nie tłum w sobie negatywnych emocji. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...