Skocz do zawartości
Forum

Przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej w dowolnym dniu


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałam że jeśli wezmę pierwszą tabletkę dwuskładnikową antykoncepcyjną w dowlonym dniu( w moim przypadku mniej więcej 2-3 tydz po miesiączce ze wzgl na nieregularne cykle) to zacznie ona mieć swoje działanie sopiero po pierwszym cyklu czyli po 28 dniach. A ja chcialam skrócić 7 dniową przerwę do 4 dni, więc pytanie brzmi czy wraz z przyjęciem 1 tabletki 2 opakowania zaczną one działać już w 100%?

Odnośnik do komentarza

W sytuacji rozpoczęcia drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych bez 7-dniowej przerwy na krwawienie ochrona antykoncepcja jest ciągła. Oznacza to, że nie dochodzi do obniżenia skuteczności ochrony antykoncepcyjnej przez cały okres stosowanie drugiego opakowania. Drugie opakowanie należy dokończyć (regularne zażycie wszystkich tabletek), a następnie powinna nastąpić 7 dniowa przerwa na krwawienie.
Wiec od drugie opakowania skuteczność będzie pełna.

Lew nigdy nie słucha owiec.

Odnośnik do komentarza

Witam, od miesiąca zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, ale pierwsza tabletkę wziąłam nie mając miesiączki. czy jestem zabezpieczeczona? 3 dni temu powinnam dostać miesiączke i jeszcze nie mam czy jest to spowodowane tabletkami? kiedy mam zacząć następne opakowanie. Kończę już pierwsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...