Skocz do zawartości
Forum

Niejasne rozstanie, czy warto powalczyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim!
Chciałbym się na początku przywitać z forumowiczami i przedstawić mój problem.
Mam 19 lat, kilka dni temu rozstała się ze mną moja dziewczyna. Nasz związek trwał 3 lata. Mimo to, ona powiedziała że nie chce mnie stracić. Rozmawiamy dosyć normalnie(wiadomo, wszystko jest świeże) i praktycznie codziennie. Powodem rozstania był wstręt jej do siebie - nie chciała być w związku, będąc niepewną czy mnie kocha i tak tłumacząc mówiła że nie chce mnie przez to krzywdzić. Powiedział również, że nie chce mnie nigdy więcej krzywdzić co oznacza że nie wróci do mnie. Padły też słowa, ze jestem najlepszym facetem i nie chce być w toksycznym związku i że to jej wina.
Jest osobą która jest otwarta na ludzi, ale aby zdobyć jej zaufanie trzeba pracować na to bardzo długo. Odrzucam myśl, że kogoś ma, bo to praktycznie niemożliwe.
Niestety, jak to bywa z nagłymi rozstaniami, ja ją dalej kocham. Ma bardzo specyficzny charakter, wręcz depresyjny czasami, ale potrafi ukrywać w sobie uczucia. Dopiero jak jest sama to cierpi, płacze.
Nie wiem dokładnie jak sobie teraz radzi bo przestaliśmy gadać o naszych uczuciach...
Ale chciałbym spytać Was, osoby które nie są zaznajomione z nami powiedziały, czy warto żebym walczył o ten związek? Ja na prawdę czuję, że to idealny materiał na partnerkę życiową.... Nie wiem również jak prowadzić tą walkę, aby nie zniechęcić jej do siebie bardziej... Rozmawiałem z przyjaciółmi i są zdania że warto. Żebym pokazał jej że jestem blisko, żebym rozmawiał.. Zadanie utrudnia fakt, że właśnie wyjeżdża za kilka dni na studia, a ja zostaje na ostatni rok w moim mieście.
Proszę o Wasze zdanie, w razie wątpliwości proszę o pytania.

Odnośnik do komentarza

Uważam podobnie jak unna, że wyjazd Twojej dziewczyny zweryfikuje jakość Waszej relacji - czy przetrwacie próbę czasu, czy jednak relacja umrze śmiercią naturalną. Jeśli zależy Ci na swojej dziewczynie, nie odpuszczaj, pokaż, że jest dla Ciebie ważna. Może wówczas dziewczyna przekona się, żeby tak łatwo nie rezygnować i nie skreślać Waszej znajomości. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...