Skocz do zawartości
Forum

Jak stać się pewną siebie i nie przesadzić?


Gość Niepewna__21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niepewna__21

Mam 21 lat. Od jakiegoś czasu pracuję nad sobą, bo chcę być bardziej pewna siebie. Wiem, że to jest powiązane z kochaniem siebie i poczuciem własnej wartości.
Problem w tym, że.....
Czasami natrafiam na cytaty znanych osób, które twierdzą, że im bardziej człowiek akceptuje i kocha siebie tym bardziej jest pewny siebie. Widzę, że te "gwiazdy" są coraz bardziej wyuzdane, np. taka Demi Lovato.
Dlatego może to głupie, ale boję się, że kiedy przekroczę ten poziom wysokiej samooceny, co one, też będę ubierać się wzywająco i mówić o rzeczach, których, że tak powiem "nie wypada mówić damom", krótko: stracę swoje zasady, przyzwoitość.

Odnośnik do komentarza

Osoby, które obnoszą się ze swoją pewnością siebie, np. właśnie wyuzdanymi strojami czy wulgarnym językiem, wcale nie są pewne siebie. To pozory. Przywdziewają maski, a tak naprawdę są słabe w środku i mają niską samoocenę, którą chcą sobie zrekompensować takim "gwiazdorzeniem". Odsyłam do tekstu: Jak podnieść poczucie własnej wartości? Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Wyuzdanie to nie jest sprawa pewności siebie, tylko głównie środowiska, w którym się znajdują.
Zobacz zdjęcia gwiazd i podpisy -chyba pokazała za dużo - i fotografują ją i pokazują, czyli zaistniała w danym środowisku.
Działa to na zasadzie - nie ważne jak o tobie mówią, byleby o tobie mówili. Brakuje tam hamulców.
A popatrz na wybitnych lekarzy, dyrektorów ważnych korporacji , właścicieli firm itd.- tam nie widać wyuzdanych osób, a także wielu z nich musiało się uczyć pewności siebie.
Pracuj nad sobą, nie ma obawy, nie przekroczysz pewnych norm - o ile nie będziesz tego chciała robić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...