Skocz do zawartości
Forum

Jak wpłynąć na żonę pijącą alkohol?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym poradzić się Państwa, jak postępować z żoną. Otóż od dłuższego czasu ona codziennie pije piwo. zawsze przed snem zagaduje moment otwierania go, żebym tylko tego nie skomentował. Nawet gdy jesteśmy u znajomych i tam coś wypije, to w domu i tak musi jedno wypić. Gdy jej czasem zabronię i np. jeden wieczór nie pije,to się obraża.Kiedy się o to kłócimy, to nie pije 2-3 dni i potem znów jest to samo.Chciałbym wiedzieć, jak na nią wpłynąć, może jest jakis sposób, odpowiednie podejście, żeby przestała..?

Odnośnik do komentarza

kaszmir, dopóki Twoja żona nie poczuje, że ma problem z alkoholem, dopóty niewiele możesz zrobić. Bo cóż zdadzą się rozmowy, kłótnie, groźby czy prośby, jak ona nie widzi w swoim zachowaniu nic niestosownego? Podejrzewam, że Twoja żona pije w sposób ryzykowny, a to jest jeden z etapów nadużywania alkoholu. Niby niewinne piwko przed snem, a staje się preludium nieszczęścia. Mam nadzieję, że Twoja żona się opamięta i ograniczy spożycie alkoholu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość Aagnieszkaa

Nie wiem, czy na mnie by na przykład podziałały krzyki czy szantaże, czy ZAKAZY (jestem kobietą :P). Na mnie by podziałało mówienie: ,,Moja kochana [czuła nazwa], martwię się tym, że od dawna pijesz. Pewnie coś cię męczy. Jak będziesz chciała opowiedzieć, to czekam." Czemu i tak nie spróbować? Tylko potem cierpliwość

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...