Skocz do zawartości
Forum

Wyimaginowany Świat


aniy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 19 lat. Pracuje , dobrze zarabiam. Mam wszystko dom i obecnie mieszkam w Holandii. Na co dzień uczę się angielskiego bo lubię ten język . Tylko jeden jest problem . Żyje w swoim wyimaginowanym świecie już kilka lat. Jaka może być przyczyna ? Myślę że od zawsze byłam odtrącana przez siostrę i przez rówieśników oraz wyśmiewana. I wtedy załamałam się i stałam się nieśmiała. Nienawidzili mnie za to że inaczej się od nich uczyłam.Miałam swój powód ale pisać tutaj nie chce. Moi Rodzice się wzajemnie się nienawidzą , nie znoszą siebie . Tata całe życie wmawiał mamie że ona go ciągle zdradzała oraz stwarzał jakieś problemy itp. W domu ile razy słyszałam o sobie że czegoś sama nie dam zrobić :( . Jak coś zle zrobiłam w szkole siostra zawsze się skarżyła i zawsze wygrywała ona. Moje zdanie rodzice olewali nawet gdy kłamała. Ciągle się zastanawiam kim jestem i kim chce być i czego chce. W moim imaginowanym świecie żyje mi się lepiej mam dobrą rodzinę , mam dobrą siostrę , wiem czego chce i jest mi lepiej. A w realnym ? Nic mnie prawie nie cieszy jak tylko koniec pracy. Czy to już jest jakaś choroba ? Mam nadzieje że nie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Stworzyłaś sobie alternatywny świat, bo ten realny Cię nie satysfakcjonuje. Na ile to jest "normalne", a na ile świadczy już o jakichś zaburzeniach, musiałby ocenić specjalista podczas bezpośredniej wizyty. Myślę, że fantazje o "lepszym świecie i życiu" to rodzaj mechanizmu obronnego. Proponuję jednak osobiście skonsultować się z psychologiem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jest duża pokusa żeby oddawać się marzeniom, ale potem wraca rzeczywistość a z nią pustka i ból. Zastanów się czy Twój wymyślony świat jest wart takiej ceny. Jesteś młoda i zaradna. Spróbuj powalczyć o własny realny świat. Nie jest to łatwe ale warto.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...