Skocz do zawartości
Forum

patologia w domu


Gość ninia23

Rekomendowane odpowiedzi

moja koleżanka zaczęła pracę jako niania przy dwójce dzieci 20 miesięcy i 3,5 roku jest tam następujący problem ich mama jest niepełnsprawna ale chodzi i może co nieco zrobić !!!!!!!!!!!!
-straszny syf w domu ale to okropny okna 2 lata nie myte jak poprzednia niania umyła 2 lata temu tak zostały w oknach żaluzje praktycznie cały czas zasłonięte brak firan zasłon
-mają potężnego psa wszędzie sierść
- ta matka nic nie robi nie pierze a ma automat nie sprząta nie myje podłóg
-nie gotuje ciepłych obiadów dzieciom i tu się zaczyna potężny problem ten starszy idzie do przeczkola to tam je ciepły posiłek
- jak kazuje niani gotować to jednego ziemniaka i jakiś niby kotlet dla tego młodszego kiedyś wogule nie gotowała wogule ziemniaków
-dzieci nie jedzą kanapek zup tylko takie rzeczy które można wrzucić do mikrofali i gotowe tak wszystko jest odgrzewane
- rano piją zwykłe mleko z kartonu odgrzane w mikrofali później drugie śniadanie jakaś parówka najczęściej albo bułka albo drożdzówka ale zadko potem pseudo obiad albo gotowiec w mikrofali pizza itp. albo czasami każe niani coś przygotować potem podwieczorek owoce i przed spaniem znowu mleko tak jak rano a jak coś chcą to daje im chleb bez niczego strasznie krzyczy na tego starszego syna i psa piją zostało zauważone że jak niani nie ma to dziecko wiecznie poobijane 3,5 letni syn niewiele mówi to ten młodszy więcej mówi od niego
POWIEDZCIE CO Z TYM ZROBIĆ
PROSZĘ NAPISAĆ

Odnośnik do komentarza

Witaj. Co prawda nie jestem nianią, ale coś z tego segmentu bo opiekuje się od lat osobami starszymi w Niemczech w domach prywatnych. Jeśli szefową Twojej koleżanki (niani) jest ta matka tych dzieci to chyba nie zostaje jej nic innego jak zrezygnować z tej pracy jeśli sytuacja jest dla niej nieznośna. A potem najlepiej poinformować odpowiedni organ państwowy o sytuacji. Głową się muru nie przebije. Ta ich matka ma coś z głową, no ale to ona jest szefową (chyba?). Ja u siebie na pewno bym zrezygnował z takiego adresu. Pozrawiam

Odnośnik do komentarza

ta praca z ogłoszenia z internetu ta opiekunka jest jeszcze po leczeniu onkologicznym świeżym matka jest po humanistyce i dwóch fakultetach a taka walnięta dzisiaj ja rozmawiałam z byłą ich nianią to co mi powiedziała to jestem w szoku gdzie to mogę zgłosić i oczywiście anonimowo
poprzednia niania mówiła że ona jej tłumaczyła i mówiła wiele rzeczy ale do tej baby nic nie dociera

Odnośnik do komentarza

wiarygodnym świadkiem jest niania która tam pracowała 2 lata i ma nagranie jak przeraźliwie krzyczy ta kobieta na męża to jest jedyny dowód i świadek jedynym jeszcze sposób jest założenie kamer po kryjomu lub coś takiego żeby był nagrywany głos co się dzieje w tym domu jak niani nie ma

Odnośnik do komentarza
Gość Aagnieszkaa

Bałagan, kiepskie jedzenie (i za mało!) i przemoc. Pół drugiej rzeczy i trzecia, a także ogólny brak rodzinności w tej rodzinie to rzeczywiście paskudne sprawy. Zakładam, że bywa tam i ciepło, ale wiem, że może nie być ani krzty.
Tylko czy opieka społeczna pomoże? Tyle się słyszy o dzieciach bezceremonialnie zabieranych rodzicom, o dawaniu kasy (czasem patologicznym) rodzinom zastępczym zamiast terapeutom dla patologicznych (bardziej lub mniej) rodziców...
Nie wiem, co bym zrobiła, ale wiem, że nie ufam mopsom i innym psom. Może ktoś inny zaproponuje wyjście zastępcze? Na pewno trudno patrzeć na sytuację tych dzieci, ale czy jakiś mops nie pogorszy tylko sprawy?

Odnośnik do komentarza

To tak raczej nie działa-podpisuje sie pod wypowiedzią Agnieszki - prędzej zabiorą dzieci najpierw do jakiegoś pogotowia opiekuńczego a potem do domu dziecka lub rodziny zastępczej.
Jest to ostateczność -a nasz system "pomocy" często działa tak jakby bylo to jedyne i najlepzsze wyjście.
Moze by sprobowac skontaktowac sie z jaka rodzina tej kobiety i naswietlic sytuacje z prosba o pomoc i jej i dzieciom.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...