Skocz do zawartości
Forum

zespół odstawienny przedłużony wenlafaksyny


Gość załamany1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość załamany1

Mam przedłużony zespół odstawienny wenlafaksyny.Nigdy nie miałem i nie mam urojeń ani schizofrenii a lekarze nie wierzą mi że mam tyle czasu zespół odstawienny a nawet w ulotce tego leku pisze że takie dolegliwości mogą trwac 2-3 miesiące lub dłużej.Na zagranicznych stronach pisze że przy gwałtownym odstawieniu takie dolegliwości trwają czasami nawet kilka lat a nasi lekarze dają mi albo neuroleptyki albo antydepresanty, nie mają żadnej wiedzy proszę o pomoc bo nie mam już siły życ z tym bólem.A jeśli pan/pani nie może pomóc to proszę wskazac kogoś kto potrafi pomóc w moim rzadkim przypadku.

-Od sierpnia 2014 zacząłem przyjmowac wenlafaksyne retard 75mg w związku z zaburzeniami depresyjnymi wywołanymi przewlekłymi dolegliwościami bólowymi twarzoczaszki od wady zgryzu i bóli brzucha od bakterii helicobacter zapalenie żołądka.

-W listopadzie zacząłem przyjmowac wenlafaksyne 150 i zacząłem odczuwac od tego czasu nadciśnienie i tachykardię. Od listopada na nadciśnienie Tritace5, później Telmizek 40.

-Pod koniec stycznia przeszedłem na na escitalopram 10 mg i zacząłem odczuwac bóle w głowie,twarzy,kończynach o charakterze rażenia prądem. Dalej nadciśnienie i tachykardie,wrażliwośc na patrzenie na jasne punkty,bóle oczu drżenie rąk,uderzenia gorąca

-Od kilku lat przyjmowałem również Piracetam na poprawę koncentracji mózgu średnio1200mg, który zakończyłem przyjmowa pod koniec lutego2015 r. aby nie pobudzał zespołu odstawiennego.

-Również pod koniec lutego zmniejszyłem Escitalopram na 5 mg.I tak przyjmowałem go stopniowo odstawiając do 20 maja .

-Od marca 2015r. na dolegliwości odstawienne brałem Chlorprotixen 3 razy 7,5mg bez
zmniejszania dolegliwości bólowych do końca kwietnia. Od marca przyjmowałem również
Betaksolol w zależności od nasilenia objawów od 2,5 do 7,5mg.

-Od maja 2015 przyjmowałem karbamazepinę 3razy 150mg.Jednak w takiej dawce powodowała nadciśnienie i rozszerzenie źrenic. Redukcja do 3razy a później 2razy 50mg retard lekko lecz zauważalnie dawała odczucie poprawy.

-Pod koniec czerwca zacząłem przyjmowac Diazepam przez pierwszy tydzień 3,75mg (zmniejszenie dolegliwości bólowych), 1,25 drugi tydzień (parzenia nerwów, uderzenia gorąca) – razem z karbamazepiną .Po dwóch tygodniach odstawiłem diazepam.

-W sierpniu odstawiłem karbamazepinę ponieważ dolegliwości utrzymywały się w takim samym stanie.

-15 sierpnia zacząłem przyjmowac wenlaflaksynę od 0,25 (w pierwszym dniu reakcja szokowa: uderzenia gorąca, parzenie nerwów, wzrok –czerwone plamki chwilami, zmniejszenie bólu nieznaczne i brak bicia do kończyn w drugim dniu,zwiększenie wyrazistości wzroku, w drugi dzień zwiększenie bólu.W trzecim dniu zwiększenie do 0.50.Wsiódmym dniu 0,62.W12 dniu 0,75.

- Taką dawkę biorę aktualnie i w niej zaczęła mi się tachykardia i nadciśnienie. Przy zwiększaniu każdej dawki były reakcje szokowe i dezorientacja myślowa i trochę zmniejszenie bólu który w następne dni powracał. Dodam ,że przed powrotem wenlafaksyny nie mogłem jeść bo bez przerwy miałem zgagę. Gdy zacząłem ją przyjmowac zacząłem normalnie jeść i poprawiła mi się ostrośc wzroku.
- Zaczynam przyjmowac duże ilości kwasów tłuszczowych omeg3 EPA900 mg i 600mg DHA z 5000mg oleju z łososia,magnezu 410mg i 4 mg b6 i 60 mg witaminy E.Bóle jednak dalej trwają.Ból uśmierza leżenie na plecach chodź nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Gość załamany1

Problemem złego stanu psychicznego jest fatalne leczenie farmakologiczne,gdy nie będę czuł bólu wtedy mi żadna psychoterapia nie potrzebna.To nie jest dobra rada,dobrą radą by było rozwiązanie dolegliwości bólowych związanych z przedłużonym zespołem odstawiennym a nie psychoterapia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...