Skocz do zawartości
Forum

Złe samopoczucie w nowym gimnazjum


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry nazywam się Olimpia i mam 12 lat niedawno poszłam do nowego gimnazjum i czuje się tam okropnie. Mam koleżanki ale nie czuje się tam dobrze. Codziennie tak chce mi się płakać w szkole że boje się że w końcu wybuchnę płaczem. Wstydzę się porozmawiać z mamą i boje się że ona mnie nie zrozumie. Nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza
Gość trochę rozsądku

Przydałaby się rozmowa z psychologiem, gdyż możesz mieć fobię szkolną (czy są powody?). Psycholog jest zobowiązany ustawowo do zachowywania tajemnicy zawodowej, czyli całkowitej dyskrecji. Możesz też poszukac najbliższego Centrum Pomocy Kryzysowej i tam poszukać porady, dokąd się udać. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Witaj Olimpia!

Spokojnie. To wcale nie musi być od razu fobia szkolna czy bardziej głęboki problem. Podejrzewam, że Twoje reakcje (płaczliwość, smutek, przygnębienie, złe samopoczucie itp.) wynikają z nowej sytuacji, w jakiej się znalazłaś, a mianowicie z faktu, iż zmieniłaś szkołę. To jest dla Ciebie nowe środowisko, nowi nauczyciele, nowi koledzy i koleżanki. Nic dziwnego, że czujesz się niepewnie, a może nawet trochę się boisz. Nie wstydź się porozmawiać na ten temat ze swoją mamą. Jestem pewna, że Cię wysłucha i przynajmniej postara się zrozumieć. Będzie Ci lżej już z samego faktu "wygadania się". I przede wszystkim daj sobie czas na adaptację do nowej sytuacji. Masz za sobą zaledwie kilka dni szkoły. Potrzebujesz czasu, by się zaaklimatyzować i poznać nowych znajomych w nowej szkole. Odwagi! Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...