Skocz do zawartości
Forum

EllaOne a możliwość ciąży


Gość t...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W piątek (21.08) podczas stosunku partnerowi pękła prezerwatywa i skończył we mnie. W sobotę po około 21 godzinach od stosunku zażyłam tabletkę "120h po" - ellaOne. Nie mam żadnych skutków ubocznych, wczoraj trochę bolał mnie żołądek. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży, powinnam się obawiać?

Odnośnik do komentarza
Gość kobieta 18 lat

Kilka miesięcy temu również musiałam zażyć tą tabletkę. Ale wszystko poszło dobrze. Tez nie miałam żadnych niepokojących objawów. Myślę że nie masz się Czego bać, w ciaze nie zajdziesz skoro wzielas tabletkę na czas. Tyle tylko zE może ci się rozregulowac okres. Mi następna miesiączka po wzięciu tabletki przypadła dopiero 2 tyg po planowanej

Odnośnik do komentarza

witam mam pytanie brałam dwie tabletki po w ciazgu około 2 miesięcy dostałam okres 7listopada a teraz nie mam wogle robiłam testy ciążowe i najednym wyszlo ze nie jestem a na drugi jakby dwie nie wiem sama:( albo od mocu ze mokre i dlatego wyszla taka delikaty roz jak by sama nie wiem mogę podeslac zdjęcia spoznia mi się okres z 4, 5 dni czekam na odpowoiedzic

Odnośnik do komentarza

Witam! Czy moge byc w ciąży? Okres dostałam 17listopada. Mam nieregularne cykle. 6 grudnia kochałam się bez zabezpieczenia ok. 40 minut (wytrysk na zewnątrz). Wystraszyłam się i 7-go wziełam ellaone. Myslac, że ona dziala do 5 dni kochalismy sie jeszcze 7-go po jej zazyciu, również wytrysk był na zewnatrz, jednak najprawdopodobniej miałam dni płodne. Proszę napisać czy istnieje ryzyko ciąży.

Odnośnik do komentarza

Tabletka po bez recepty nie działa na kolejne stosunki płciowe, do których doszło już po jej zażyciu przez 5 dni, tylko opóźnia owulację. Nie chroni ona przed ciążą w wyniku stosunków obytych po tylko przed jej przyjęciem (stąd nazwa tabletka po, antykoncepcja postkoitalna/awaryjna). Należy ja przyjąć jak najszybciej, najlepiej w ciągu 24h po stosunku, wtedy działa najskuteczniej.
Tabletka po zmniejsza prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w wyniku niezabezpieczonego stosunku lub gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła. Pigułki antykoncepcji awaryjnej nie są jednak w 100% skuteczne, ponieważ do owulacji mogło dojść przed zażyciem tabletki.
Warto pomyśleć o stałej, skuteczniejszej metodzie zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...