Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie depresji u 13-latki


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 13 lat i podejrzewam u siebie depresję. Wszystko zaczęło się jakieś trzy tygodniem. Na samym początku bardzo nie podobało mi się moje zachowanie i na siłę próbowałam je zmienić. Następnie zaczęłam myśleć o śmierci, samobójstwie. Nie planowałam popełnienia samobójstwa jednak obmyślałam różne metody na jakie można to zrobić i zadawała sobie pytanie czy będzie to najlepsze wyjście. Rzadziej się uśmiecham, zwykle jestem przygnębiona i mało rozmówna. Nie mam na nic siły. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Niekoniecznie Twoje objawy muszą od razu świadczyć o rozwoju depresji. Spokojnie. Czasem nastrój podobny do depresyjnego pojawia się w okresie dorastania i mija. Niemniej jednak nie bagatelizuj swojego pogarszającego się samopoczucia i jeśli czujesz, że jest coś nie tak, porozmawiaj na ten temat z kimś bliskim, z kimś, komu ufasz. Może to być mama, tata, rodzeństwo, babcia, ciocia, przyjaciółka. Możesz też szukać wsparcia, darmowego, anonimowego, dzwoniąc pod telefon zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...