Skocz do zawartości
Forum

Problem z bliskością


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat i niedługo zacznę klasę maturalną. Jestem dziewicą i nigdy nie miałam chłopaka. Wolę skupić się na szkole i nauce, ponieważ dzięki temu mogę spełnic marzenia. Jednakże, nie uważam się za osobę atrakcyjną ani za osobę z ciekawą osobowością. Mam także problem z bliskościa. Nie mam w swoim otoczeniu zbyt wielu chłopaków, którzy się mną interesują. Jednak kiedy takowy się znajdzie, staram się nie zawierać z nim bliższej znajomości. Nie potrafię wyrażać uczuć. Zastanawiam się czy fakt, iż moi rodzice nigdy nie okazali mi czułości i bliskości i być może nigdy mnie nie kochali, może się przekładać na to jaka jestem w tej chwili. Czy to mogło spowodować ee mnie zaporę, że nie potrafię być otwarta na znajomości z innymi ludźmi, głównie z mężczyznami?

Odnośnik do komentarza

Mam 31 lat i jestem prawiczkiem. Foch-to była moja obrona na dziewczyny,które mi dokuczały i przed tymi które mnie zaczepiały szukając chłopaka. Pragnąłem więzi emocjonalnej z kimś,ale jak próbowano mnie dotknąć nawet koleżeńsko uciekałem izolowałem się. Podobają mi się dziewczyny,ale chcę by widziały we mnie koleżankę (w pracy to się udało) One są bezpieczne i Ja. Mamusia chciała mieć córkę, ubierała mnie ...i nie wiem. Liceum skończyłem(bez matury). Może ci mężczyźni są nachalni wobec Ciebie ?

Odnośnik do komentarza

Nicole23, owszem, chłód emocjonalny ze strony rodziców mógł spowodować, że trudno Ci wejść w bliższe relacje z chłopcami/mężczyznami. Uważam jednak, że jesteś jeszcze bardzo młodą kobietą i na dojrzały związek oraz bliskość masz czas. Pamiętaj też, że dojrzała relacja, bliskość, intymność potrzebują czasu. To nie dzieje się w przyspieszonym tempie. To jest proces. Mogłabyś przecież wejść w niezobowiązującą znajomość czy przespać się z jakimś mężczyzną. Ale zapewne nie o taką bliskość Ci chodzi, prawda? Dlatego warto czekać. ;) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...