Skocz do zawartości
Forum

Liceum (szkoła średnia )


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Po wakacjach rozpoczynam nowy etap w moim życiu ,idę do liceum . Zazwyczaj do szkoły,przedszkola,gimnazjum chodziłam z bratem.Było mi wtedy raźniej ,gdy nie miałam z kim pogadać zawsze zwracałam się do niego,do szkoły przychodziliśmy zawsze razem i także wracaliśmy.Natomiast teraz nasze drogi się rozchodzą Udajemy się do innych szkoł . Boje się że nie będę miała z kim porozmawiać w nowej klasie .Co prawda idą ze mną do klasy 3 stare kolezanki ale nie byłam z nimi nigdy blisko i zamienialsmy ze 2 zdania w starej klasie. Nie wiem co mam robic Czy dam sobie teraz rade w nowym otoczeniu ? Czy znajde nowych przyjaciol ? Nie wiem jak mam sie zachowac? Byłam nieśmiałą osobą ale może nadal jestem ? Chodzi o to że w gimn. zmieniłam się w otoczeniu poznalam super ludzi i poprostu byłam sobą wyrażałam swoją opinię i czułam głownie w 3kl gimn. nową energię nową ja . Ale teraz boje się że nie dam sobie rady z nowymi znajomymi i ze nie znajde nowych przyjaciol Co mam robic ? Jakos inaczej sie nastawic itd ?

Poradzie mi cos prosze

Odnośnik do komentarza

Hejka:)
Ja do liceum idę za rok a już się bardzo stresuję. Na pewno poznasz tam fajnych ludzi ale przede wszystkim bądź sobą:) Pamiętaj że, Ci z którymi będziesz w klasie tak samo się stresują i boją jak Ty. Nastaw się pozytywnie i skup się na nauce. Spróbuj wywrzeć dobre wrażenie na innych. Zachowuj się normalnie nie próbuj na siłę się zmieniać. Będzie dobrze powodzenia :))

Odnośnik do komentarza

pati19, nie obawiaj się na zaś. Zdaję sobie sprawę, że nowa szkoła to niepewność i lęki, ale postaraj się zachować spokój i podejść do tego jak do wyzwania, któremu na pewno sprostasz. Idziesz do klasy z trzema koleżankami z gimnazjum. Zawsze masz już jakiś kontakt, zaczepienie. Pamiętaj jednak, by zintegrować się też z pozostałą częścią klasy, której nie znasz. Jestem pewna, że oni również mają podobne obawy do Twoich. Nie izoluj się, bądź sobą, nie graj, nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Najlepiej być autentycznym i naturalnym. Głowa do góry i troszkę więcej pewności siebie. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...