Skocz do zawartości
Forum

odstawienie antydepresantu


Gość spinka34

Rekomendowane odpowiedzi

Leczę nerwicę lękową już 8 miesiąc Citalem(1,5 tabletki dziennie). Moje objawy somatyczne znacznie się zmniejszyły, lecz średnio 2-3 razy w tygodniu lekko je jeszcze odczuwam. Porównując to, jak czułam sie jeszcze kilka miesięcy temu, teraz jest dużo lepiej. Staram się również panować nad swoimi lękami, gdy czuję że się zaczyna, nauczyłam się już w miarę zagłuszać myśli o lęku i czyms zająć. Mam pytanie odnośnie odstawieniu leku. Kiedy należy podjąc próbę odstawienia go-gdy będę się czuła już kompletnie dobrze, czyli nie będe miała żadnych objawów? Lekarz zalecił branie Citalu do całkowitego ustapienia objawów. Myślę jednak, że całkowite wyzdrowienie jest niemożliwe, gdyż znam osoby , które po skończonej kuracji nadal odczuwają lekkie objawy.

Odnośnik do komentarza

Witaj spinka!

Decyzję o odstawieniu leku powinnaś podjąć wspólnie z lekarzem psychiatrą. Nie powinnaś robić tego na własną rękę. Z leku powinno schodzić się stopniowo, systematycznie zmniejszając dawkę. 8 miesięcy leczenia to tak naprawdę nie jest długo. Poza tym obawiam się, że sama farmakoterapia nie wystarczy. W przypadku nerwicy metodą leczenia z wyboru powinna być psychoterapia. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...