Skocz do zawartości
Forum

problem z tesciowa


Gość Kotek76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;mam problem z tesciowa,poniewaz ,buntuje mojego meza przeciwko mnie!.Jestesmy 20 lat w zwiazku małzenskim.Obecnie moj mąz pracuje za granica a ja mam dochody z polski bo tam pracuje.,Ostania tesciowa rozmowawiała z mezem przez telefon,i zaczeła buntowac meża ,aby nie przlewał na moje konto tyle pieniedzy!.mąż mi to powiedzał,co ona i powiedzala,wiec chwiciłam telefon .. w srodku nocy,i zadzwoniłam do niej,i jej powiedzał co o tym mysle,to ona sie obraziła na mnie oto! rozłaczyła sie ,i tak cała rozmowa sie zakńczyła.Obydwoje rodzice mojego męża mieli pretensje do niego,, dlacze on jej to powiedzał''!Mam pytanie czy powinnam ja ja przeprosicza to ze jej zwrociłam uwage?

Odnośnik do komentarza

Ja uważam,że rodzice nie powinni wtrącać się do małżeństwa.Ich sugestię traktuje jako radę którą każda matka może powiedzieć dziecku.A mąż zachował się nielojalnie wobec rodziców mówiąc Ci o tym.Tym samym Was poróżnił.Ja też bym się wściekła na teściową.To dowód na to,że nie wszystko trzeba mówić.Pogodzić by się należało, ale nie wiem czy bym tak zaraz ją przeprosiła.

Odnośnik do komentarza

Kotek76, Wasze decyzje finansowe, wspólne ustalenia budżetu domowego, kto, komu, ile i na jakie konto przelewa gotówki, to wyłącznie sprawa Twoja i Twojego męża. Teściowej nic do tego. Owszem, mogła powiedzieć coś synowi, ale Twój mąż nie musiał od razu mówić tego Tobie, tylko po prostu zachować się tak, jak on uważa za stosowne. Nic dziwnego, że zdenerwowałaś się, gdy dowiedziałaś się, że teściowa próbuje wpływać na Twojego męża i decydować o Waszych finansach. Słusznie, że zwróciłaś uwagę teściowej. Nie warto jednak wywoływać kłótni. Wystarczyło asertywnie powiedzieć: "Mamo, my z mężem wiemy, w jaki sposób planować swój budżet i nie musisz nam w tym pomagać". Asertywnie, stanowczo, ale grzecznie. Z teściową warto się pogodzić, bo kłótnie w niczym nie pomagają. Ale wspólnie z mężem strzeżcie swoich małżeńskich granic i nie pozwólcie, by rodzice którejś ze stron mieszali się w Wasze życie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...