Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego nie mogę z tego wyjść?


Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu poznałem przez pewien portal internetowy dziewczynę w której strasznie się zakochałem, spotkaliśmy się w zeszłe wakacje, codzienne spotkania przez tydzień itd, spacerki za ręke, pocałunki. Było fajnie, ale przed przyjazdem powoli łapała mnie depresja, po powrocie tak samo. Zmiana szkoły + to, że dziewczyna traktowała mnie coraz gorzej bardzo mnie... dobijało i pogarszało mój stan. Mimo, że się o nią starałem to i tak była okropna wobec mnie, więc po kilku miesiącach zerwałem. Niestety od września zeszłego roku wpadłem w bardzo mocną depresje która utrzymuje się do teraz. Biorę mocne leki, której nie pomagają zbytnio, o swoich problemach nie mam też za bardzo z kim pogadać. Nie chcę też, żeby rodzice (a szczególnie mama) myśleli, że nadal to mam, bardzo to przeżyła. Mimo, że uprawiam sport - jeżdżę na deskorolce, czasami pobiegam, zacząłem wychodzić do ludzi, uczyć się, czytać, to nic się nie zmienia. Zawaliłem szkołę, teraz muszę iść do liceum wieczorowego i jakiejś pracy. Mój problem leży w tym, że tą dziewczynę nadal bardzo kocham mimo, że ma już chłopaka i była dla mnie bardzo zła + depresja mnie strasznie dobija, nie mogę funkcjonować w pełni jak normalny zdrowy człowiek, np. idę na skatepark pojeździć i po jakimś czasie bez powodu potrafi mnie złapać atak tego gó*na i po wszystkim, lub wracam do domu i tak samo, leżę jak trup z tym potwornym uczuciem w głowie i nic nie mogę zrobić. Miałem dwie próby samobójcze. Przez jakiś czas brałem narkotyki, ale to nic nie daje...tylko na chwilę. Zacząłem się modlić. I nie mam pojęcia dlaczego nie mogę się tego pozbyć, jestem już na skraju i nie wiem ile wytrzymam...

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Podejrzewam, że zauroczyłeś się dziewczyną, ale to nie było prawdziwe, dojrzałe, głębokie uczucie. Na pewno nie ze strony tej dziewczyny, która traktowała Cię bardzo źle. Odpuść ją sobie. Skup się na swoich zainteresowaniach i hobby. Nie wiem, jakie leki bierzesz, ale leczenie farmakologiczne to nie wszytko. Nie myślałeś o tym, by skorzystać ze wsparcia psychoterapeutycznego? Na pewno połączenie leków z psychoterapią dałoby lepsze efekty w leczeniu depresji. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...