Skocz do zawartości
Forum

Derealizacja w małym stopniu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni uświadomiłam sobię, że po ataku nerwicy lękowej przechodzę derealizację. Od początku czułam się inaczej, lecz dopiero po doszukaniu się przyczyn, objawów i stanu dotarło do mnie jak mój owy stan nazwać :) Zastanawia mnie jedna rzecz : na grupie wsparcia do której należe większość osbó objawia się nierealnością świata, zamazanymi obrazami, lękiem i innymi objawami dotyczącego przestrzeni dookoła.. rzecz jasna to objawy DD, ale ja mam np. TYLKO i AŻ objawy emocjonalne i zmysłowe takie jak : uczucie braku emocji, nie potrafię się cieszyć, wcześniej miałam ogromna ospałość, ból mięśni, poty itp. przeszło z dniem gdy dotrało do mnie co mi jest.. pozostał ten brak emocji i jakieś tam czasowe piski w uszach przy zasypianiu, sporadyczny strach, lęk w środu nie wiadomo od czego.. tak więc czy moja DD można nazwać małego stopnia i dzięki temu mogę ją szybciej zwalczyć ?

Odnośnik do komentarza

Paul1na, derealizacja to zaburzenie psychiczne określające różnego rodzaju odczuwanie zmian otaczającego świata. Osoba dotknięta derealizacją ma poczucie jakby otaczający ją świat był w jakiś sposób zmieniony, nierealny, oddalony. Czy jesteś pewna, że to, czego doświadczasz podczas ataku lęku jest derealizacją? Przez Internet nie jestem w stanie postawić diagnozy i stwierdzić, co Ci dolega. Uważam, że powinnaś porozmawiać o swoich objawach z lekarzem albo ewentualnie na grupie wsparcia. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Nie odczuwam tego podczas ataku lęku tylko cały czas od miesiąca, kiedy to pierwszy raz dostałam ataku paniki/lęku. Nie czuję, że świat jest inny, zmieniony tylko czuję się inaczej niż normalnie podczas każdego dnia.. tak jakbym była po kilku piwach.. Nie świat jest zmieniony a ja.. mimo, że jestem świadoma wszystkiego co mnie otacza, moje zachowanie i nawyki się nie zmieniły.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...