Skocz do zawartości
Forum

Problemy z alkoholem u mamy przyjaciółki


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry / Dobry Wieczór Mojej przyjaciółki mama ma problem z alkoholem już około 3 lat , a ma niepełnosprawnego syna mogła by Mi Pani podpowiedzieć co możemy zrobić w takiej sytuacji ? Moja przyjaciółka nie wytrzymuje psychicznie. Nie wiem co robić jak jej pomóc.. Czekam na odpowiedź Dziękuje z Poważaniem Rozalka

Odnośnik do komentarza

Witaj Rozalka!

Przede wszystkim mama Twojej przyjaciółki sama powinna chcieć zerwać z nałogiem. Na razie to widzę, że Tobie i jej córce bardziej zależy na walce z alkoholizmem niż jej samej. Nie wyjdziecie za nią z tego uzależniania. Owszem, możecie ją zachęcać do skorzystania z pomocy specjalistów, ale czy ona rzeczywiście zechce skorzystać z tej pomocy? Zachęcam Was do odwiedzenia strony Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (www.parpa.pl). Na tej stronie znajdziecie spis placówek (podzielonych według województw), które oferują pomoc dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Pomocy możecie szukać także w takich instytucjach, jak MOPS czy Centrum Pomocy Rodzinie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...