Skocz do zawartości
Forum

Kim jestem?


Rekomendowane odpowiedzi

jestem typem człowieka o charakterze "obserwatora ".
nie posiadam długotrwałych celów życiowych, a do ustalonych szybko się zniechęcam. nie posiadam partnerki, choć czasem nachodzi mnie myśl, że mogłybym kogoś poszukać, jednak taka myśl szybko przemija, a jej miejsce zastępuje materialna kalkulacja wydatków jakie niesie ze sobą posiadanie partnerki (prezenty, randki itp).
mam mało przyjaciół (tylko 2), kilkoro znajomych z którymi mój kontakt kończy się na wymianie 2-4 zdań. W klasie zazwyczaj miałem 1-3 kolegów z ławki, ale kiedy kończyła się szkoła, kontakt się urywał.
mam niskie poczucie własnej wartości i nie wierzę zbytnio we własne możliwości, co przekłada się na trudności w poszukiwaniu pracy. pomimo tego, że ludzie z okolicy uważają mnie za osobę inteligentną przystojną i kulturalną, osobiście tych wartości w sobie nie dostrzegam. Mam wrażenie, że ludzie to mówią tylko po to aby się przypodobać, przez co bagatelizowuje takie zdania. tak samo traktuje słowa krytyki -choć w tym przypadku pierw je analizuje i zastanawiam się czy zgadzają się one z obrazem mojej osoby jaki mam przed oczami.
Obojętne podejście do życia, to w moim przypadku "norma". wychodzę z założenia, że i tak nie zmienię tego co się zdarzyło lub ma się zdarzyć, więc nie ma sensu się czymś przejmować. Coraz częściej mam poczucie, że moje życie jest nic nie warte, a moja śmierć była by tylko ukojeniem.

Odnośnik do komentarza

Witaj Fill!

Nie odpowiem Ci na pytanie, kim jesteś, bo Cię nie znam. Zresztą na tego typu pytania powinniśmy odpowiadać sobie sami. Niepokojące są u Ciebie objawy, o jakich wspomniałeś - brak celów życiowych, obojętność emocjonalna, niska motywacja do działania, kiepskie relacje społeczne, niskie poczucie własnej wartości. Czy masz tak "od zawsze"? Czy tego typu objawy pojawiły się u Ciebie jakoś w ostatnim czasie? Jeśli czujesz subiektywny dyskomfort, jest Ci z samym sobą niewygodnie, powinieneś się zastanowić, co mógłbyś zmienić. Rozważ konsultację u psychologa albo sam wyjdź z inicjatywą zmiany. Zastanów się, co lubisz robić, co sprawia Ci przyjemność. Czy masz jakieś pasje lub zainteresowania, które chciałbyś rozwijać? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość malinowsi

Witaj Fill. Też jestem typem obserwatora. Nie mam dużego grona znajomych, myślę, że tylko wspólne zainteresowanie nas łączy. Mam podobne odczucia co ty - mam niskie poczucie własnej wartości i nie wierzę zbytnio we własne możliwości. Też uważają mnie za inteligętną osobę w co akurat wierzę, ale kiedy słyszę inne komplementy to osobiście tego w sobie nie dostrzegam. Też mam wrażenie, że ludzie to mówią tylko po to aby się przypodobać. Do krytyki podchodzę podobnie. Choruje na depresje, czasami pragnę śmierci ale jakoś przetrzymuję to. Ciekawi mnie na czym polega twoja nerwica? Wciąż poszukuję odpowiedzi na pytanie kim jestem? A bywam zmienna. Ja nadałam sens swojemu życiu, pragnę wykorzystać je najlepiej jak mogę na swoje możliwości.... Nie wierze w przeznaczenie. Gdybym nic z sobą nie zrobiła to już bym dawno nie chodziła po tym świecie. A tak w ogóle ile masz lat?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...