Skocz do zawartości
Forum

Co jest ze mną nie tak?


Gość rainn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Piszę to tylko po to by dowiedzieć się czym jest to co mi dolega, nie potrzebuję leczenia a informacji.
Jestem szczęśliwym człowiekiem, ostatnią osobą która mogłaby popaść w depresję. Mimo to odrzucam od siebie ludzi, zawsze jestem sam i mi to zupełnie nie przeszkadza a wręcz odpowiada. Nie czuję smutku, bólu, emocji... jedyne co mi ciągle towarzyszy to uczucie pustki. Co do miłości to nie wiem czy ją czuję, zupełnie nie obchodzą mnie inni ludzie. Często nie mam ochoty robić nic i jestem przy tym szczęśliwy, uwielbiam ciszę. Raczej jakiś nadzwyczajnie brzydki nie jestem, często słyszę że jestem przystojny, wysoki i że mam na prawdę super charakter. Wielu mówi, iż mam zimne spojrzenie.. zupełnie inne niż reszta, więc ciężko utrzymać im kontakt wzrokowy. Nie rozumiem. Dlaczego tak mam i co to jest? Dodam, że mam 19 lat.

Odnośnik do komentarza

taki masz charakter
polub siebie ,do ludzi trzeba sie uśmiechać bo wtedy twarz jest milsza spojrzenie łagodniejsze i więcej to ludzi przyciąga
ja tak robie w pracy na ulicy wszędzie robie pogodny wyraz twarzy
bo ponury ryj odstrasza

Odnośnik do komentarza

słonecznik81
Czy przywiązujesz się emocjonalnie do przedmiotów?

Nie, nie przywiązuję się do niczego. Dosłownie.

słonecznik81

Właśnie osoby z tymi zaburzeniami są problematyczne ze złapaniem kontaktu wzrokowego. To ich charakteryzuje.

Ale to nie ja mam problemy ze złapaniem kontaktu wzrokowego tylko ludzie, którzy ze mną rozmawiają nie potrafią.

Odnośnik do komentarza

rainn, czytając Twoją wiadomość, również pomyślałam o zaburzeniach ze spektrum autyzmu, np. zespół Aspergera. Niewykluczone też, że jesteś po prostu introwertykiem, który lubi samotność, spokój, ciszę i nie potrzebuje tłumu ludzi wokół siebie, by być szczęśliwym. Jeśli jednak zależy Ci na diagnozie i rzetelnych informacjach, powinieneś się osobiście skonsultować z psychologiem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...