Skocz do zawartości
Forum

Jak powiedzieć bliskim o homoseksualizmie?


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem osobą homoseksualną, od pewnego czasu jako prawdziwy ja rozmawiam w internecie, daje mi to ulgę, gdyż nie musze ukrywać swoich uczuć, jednak odczuwam duży dyskomfort, że realnie nie wie o mnie nikt. Część znajomych przejawia pewne homofobiczne zapędy, nie wiem jak zareagowałaby na prawdę reszta ludzi, w tym rodzina. Nie mam pojęcia co dalej powinienem robić z tym tematem.

Odnośnik do komentarza

Czemu nie spróbujesz na początku wybadać możliwych reakcji, skoro nie masz pojęcia, jak by zareagowali? Pewnie znalazłoby się wiele okazji, żeby chociaż dziabnąć ten temat i zobaczyć, co powiedzą i jaki mają do tego stosunek.

Odnośnik do komentarza

Ja też się tego bałam i boję. Teraz planuję wspólne życie w innym mieście z moją dziewczyną. Matka coś podejrzewa, mówi, że zniszczy ją :(
Ale ja idę do przodu. Moja dziewczyna pokazała mi, że życie może być piękne. Nawet spacerujemy po Warszawie trzymając się często za ręce. :)

Odnośnik do komentarza

Całkowicie ciebię rozumiem też mam lęk przed Coming out ale zdobyłem się na odwagę i powiedziałem o tym dwóm moim najlepszym przyjaciołom, jeden z nich był zagorzałym homofobem ale to zaakceptował i zaczął zmieniać swoje poglądy, po tym jak to oznajmiłem o wiele lepiej się poczułem psychicznie, poczułem wielką ulgę, to było nie samowite.
Wiem że mogę powiedzieć swoim rodzicom i rodzeństwu o tym, na pewno wielkiego zaskoczenia by nie było Ale jednak mam lekki lęk i uciekłem przed tym, zamieszkałem zagranicą i tam nie muszę udawać kogoś kim nie jestem. Jestem szczęśliwy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...