Skocz do zawartości
Forum

Nieśmiałość w kontaktach międzyludzkich


Gość f...m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemy z rozmową z ludźmi. Zwłaszcza z płcią przeciwną. Wśród moich przyjaciół jestem jedynym, który nigdy nie był w żadnym związku. Krępuję się, gdy ktoś patrzy mi się prosto w oczy. Z nieznajomymi nie potrafię rozmawiać już w ogóle. Cały czas mnie to przygnębia gdy porównuję się do moich przyjaciół, którzy nie mają z tym problemów. Nie wiem zupełnie jak mogę z tym walczyć, ale bardzo utrudnia mi to wszelkie kontakty międzyludzkie!

Odnośnik do komentarza

Też jestem strasznie nieśmiała. Zero znajomych. W pracy praktycznie z nikim nie rozmawiam, no może w razie konieczności. Myślałam że będę już sama na wieki. Ale poznałam kogoś, kochamy się. Patrzenie w oczy było dla mnie czymś nie do pomyślenia. Ale uczucie sprawiło że przy ukochanej osobie nieśmiałość zniknęła całkowicie i teraz po kilku miesiącach patrzenie w oczy wybrance serca jest czymś zupełnie naturalnym.

Odnośnik do komentarza
Gość pozdrowienie.vgh.pl

~dlt
... jestem strasznie nieśmiała. ... teraz po kilku miesiącach patrzenie w oczy wybrance serca jest czymś zupełnie naturalnym.

Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze...A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi; są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości. Pismo Święte, List do Rzymian, rozdział 1 werset od 26

Odnośnik do komentarza
Gość pozdrowienie.vgh.pl

~f...m -
nie wiem teraz co Ci doradzić. Zajrzę tu jeszcze, może coś wpadnie mi do głowy, bo rozumiem Cię; i przede wszystkim nie porównuj się do swoich przyjaciół. Bądź sobą, jedynym w swoim rodzaju. A może na tym polega ta tajemnica? - "być jedynym i niepowtarzalnym"

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Nieśmiałość nie musi być rozpatrywana w kategoriach wady. To może być również zaleta, ale zazwyczaj tego nie dostrzegamy. Ludzie nieśmiali są bardziej powściągliwi, dyskretni, to świetni słuchacze. Doceń to w sobie. Nie porównuj się do innych. Każdy jest inny, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. I co ważne - każdy ma zalety! Odsyłam do tekstu: Jak sobie radzić z nieśmiałością? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...