Skocz do zawartości
Forum

pomóżcie prosze


Gość lili uuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lili uuuu

Witam nie wiemjuz co mam robic za 5 tygodni zostanę mama mój facet cały czas chodzi nabuzowany i cały czas krzyczy ja wtedy wybucham płaczem on nie rozumie ze sie boje porodu i tego co bedzie po. Może on też sie boi i dlatego taki jest ale ja nie mam siły całymi dniami jestem sama w domu rano musze sprzątnąc bo nie nawidze bałaganu zrobic obiad i chodze koło niego i jeszcze do tego mamy pieska z którym też trzeba wychodzic co zrobic zeby chłopak zaczoł mi pomagac bo napewno po urodzeniu dziecka bedzie jeszcze cieżej bo dojdzie mi opieka nad dzieckiem a to nie jest hop siup

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

Usiądź z nim, i porozmawiajcie tylko nie "w locie". Ustal harmonogram, co ty robisz, co on. I jak to ma wyglądać po porodzie. Prawdopodobnie źle trafiłaś ale spróbuj stawiać warunki i to twardo bo potem będzie gorzej.

Odnośnik do komentarza

lili uuuu, podejrzewam, że zarówno Ty, jak i Twój partner bardzo przeżywacie Twoją ciążę i zbliżający się poród, stąd nieporozumienia i kłótnie. Skoro czujesz, że brakuje Ci wsparcia ze strony partnera, powiedz mu o tym, ale bez pretensji i oskarżycielskiego tonu. Potrzebujecie spokojnej rozmowy i negocjowania zadań w Waszym związku. Nie może być tak, że Ty jesteś sprzątaczką dla swojego partnera, że robisz wszystko - pranie, prasowanie, sprzątanie, gotowanie, odkurzanie itd. Związek to wzajemne wsparcie i pomoc. Spróbuj mu wyjaśnić, że w zaawansowanej ciąży jest Ci ciężko poradzić sobie z niektórymi obowiązkami domowymi, że po porodzie będzie jeszcze trudniej, bo dojdzie opieka nad dzieckiem, a Ty będziesz w czasie połogu zmęczona i obolała, co naturalnie oznacza, że Twój partner powinien pomóc Ci w niektórych obowiązkach. Mam nadzieję, że uda Wam się wypracować jakiś kompromis. Pozdrawiam i życzę udanego rozwiązania!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...