Skocz do zawartości
Forum

Pory posiłków dzieci


Gość g...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 3 dzieciaczkow rok po roku, najstarszy ma 3 l, nastepny prawie 2 i polroczna corecie. Najwieksze problemy mam z tym srodkowym. W ciagu dnia radze sobie roznymi sposobami z tym uparciuchem, ale gdy przychodzi pora obiadu wszystko staje na glowie. Mam wrazenie ze on poprostu nie jest glodny tak jak jego starszy brat. Latwiej byloby mi ogarnac wszystko gdyby jedli razem, ale jesli on chce pozniej to czy moge mu zrobic az 6 godzinna przerwe po 2 sniadaniu?po takim czasie mi zjada bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Dodam, ze maluch je sam, a raczej probuje. Nie da sie go nakarmic bo sie zlosci i odpycha talerz. Chce robic wszystko sam bo widzi ze jego brat je sam, zalatwia sie do nocniczka itp. A jemu jeszcze nie wychodzi. Ponadto bardzo chcialby juz wyraznir moeic a tez mu tak do konca nie wychodzi. Uspokaja sie w kaciku karnym, ale jedzenie wciaz pozostaje najwiekszym problemem. Gdy mial okolo rok zaczal sie u niego lek separacyjny i jest tak silny ze musze z nim spac, neurolog niekazal go teraz tego oduczac bo ma za duzo wrazen. Problem z jedzeniem zaczal sie okolo 2 miesiecy temu, nie martwilabym sie bo jego brat tez przez to przechodzil, ale u niego trwalo to 2 tyg. On zas juz tak schudl ze nawet nasza pani doktor zauwazyla. Probowalam roznych sposobow i pedagogicznego podejscia i apetizerow, nic na tego zlosnika nie dziala. Tylko jak juz po tych 6 h jest glodny to babcia go moze nakarmic. Rano je sniadanie zwykle kaszke albo pieczywo razowe, 2 sniadanie jajecznica albo kanapki z roznosciami, potem nieszczesny obiad. Staram sie rpbic przerwe miedzy zupa a drugim, ale woli wszystko na raz zjesc, potem jakis owoc i\lub soczek przecierowy ewentualnie slodki deser typu domowa babeczka marchewkowa i kolacja kanapki albo kasza. Aha wszystkie moje chrobaki maja diete bezbialkowa. Zero nabialu, cytrusow, orzechow, kakao.... Kombinuje strasznie zeby niedoborow nie mial, 4 miesiace temu wyniki byly ok, ale teraz juz nie wiem jak bedzie. Jak dlugo moge czekac az przestanie marudzic zeby nie odbilo sie to na jego zdrowiu? Bo na moim psychicznym juz sie odbilo heh

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...