Skocz do zawartości
Forum

czy to może być bulimia?


Gość zmartwionasiostra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zmartwionasiostra

Witam, 4 lata temu czyli po śmierci mamy zajęłam się moja siostra która wtedy miła 12 lat dziś ma 16,ja mam 27. Ostatnio zauważyłam że Karolina jest w stanie pochłonąć ogromne ilości jedzenia(np.kilka dni temu zjadła 8 naleśników na śniadanie,potrafi zjeść 5,6,7 kanapek i pomimo tego jeszcze by jadła,jeżeli kupi paczkę chipsów zje ją cała naraz tak samo jest jak kupi czekoladę którą również pochłonie w ciągu kilku minut). Niepokoi mnie także to że ona bardzo często mówi o jedzeniu np.rano jedząc śniadanie pyta co będzie na obiad. Dziś gdy siostra była w łazience,ja przechodząc obok usłyszałam jak wymiotuje,oczywiście ona zaprzeczyła ale przecież słyszałam. Czy to może być bulimia? Ten pomysł właściwie podsunął mi mój mąż którego kuzynka miała podobne objawy i jak się puzniej okazało to była właśnie bulimia.

Odnośnik do komentarza

Witam!

Pochłanianie dużych ilości jedzenia i prowokowanie wymiotów może świadczyć o zaburzeniach odżywiania, ale przez Internet nie da się postawić diagnozy. Jak często w ciągu dnia siostra je? Jakie przerwy są pomiędzy poszczególnymi posiłkami? Czy przesadnie koncentruje się na wadze i swojej sylwetce? Może warto z nią porozmawiać delikatnie o jej problemach, emocjach. Może wówczas się otworzy i powie coś więcej, bo na razie są to tylko przypuszczenia, które należałoby zweryfikować. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość zmartwionasiostra

Siostrą często jje w ciągu dnia,wydaje mi się że odstępy nie są większe niż 2 godziny. Szczerze mówiąc siostra często mówi że jest gruba i ma spore kompleksy z tego powodu,ale nie jest tak aż tak gruba jak ona sobie to wyobraża. Siostra ma bardzo niską samoocenę,ma zbyt mało wiary w siebje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...