Skocz do zawartości
Forum

Czy to nerwica? Jak z nią walczyć?


Gość ByleDoPrzodu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ByleDoPrzodu

Witam wszystkich.
Piszę tutaj ponieważ samemu mi się już nie chce szukać co mi może dolegać, jak z tym walczyć bo może po prostu problem leży w mojej głowie.
Opiszę krótko o co chodzi:
Także mam 17 lat, rok temu w czerwcu zacząłem się strasznie pocić i było mi gorąco, pot zimny. Wtedy jakoś nie miałem problemów, miałem dziewczynę z którą jestem już drugi rok, na wsparcie także mogłem liczyć u mojej przyjaciółki więc jakoś psychicznie dawałem rade. Poza tym wydaje mi się, że byłem dość silny psychicznie, otaczałem się w kręgu "chorych kiboli" - jak to teraz społeczeństwo "ładnie nazywa". Nie robiłem nic złego oczywiście, nikomu krzywdy nie wyrządzałem, po prostu byłem "zahartowany" psychicznie. Pod koniec czerwca zmarł mój tata, oczywiście na początku było ciężko, potem w miare przeszło, bardziej martwiłem się o moją mamę niż o mnie, więc chyba sam ze sobą musiałem sobie jakoś dawać radę. Sytuacja w domu była całkiem fajna do czasu problemów mojego taty. Wszedł w "biznes" z frajerem, który firmę pociągnął na dno a o pieniądze mojego taty rodzice musieli walczyć w sądzie. Niby to wyszło, ale potem tata miał wypadek(ścięgno w ręce coś nawaliło) a operacja była dość droga a on chciał abyśmy my mieli lepiej i wolał wyremontować dom. Później przez błąd jego kolegi wyrzucili go z pracy a z problemami w ręce nie chcieli go nigdzie przyjąć i po prostu pewnie się pogubił i zaczął pić. Jedynie często były kłótnie, ale to takie ewidentnie pokazujące wołanie o pomoc, nic więcej. Nie było mowy o przemocy. Aż w końcu organizm przestał pracować i zmarł. Sytuacje w domu jakoś "tolerowałem", nie przeżywałem tego zbytnio, gorzej było ze śmiercią ale myślę, że też dałem sobie radę.
Lecz nie jestem pewny.. może tylko tak sobie wmawiam a nerwica mnie kończy od "środka".

Moje objawy są takie:
- Szybkie bicie serca podczas wysiłku
-Ból pleców
-Uczucie gorąca od pasa w górę, albo np. mam gorącą twarz a reszta zimna, itp.
-Pocenie się, Pot oblewa mnie w okropnych ilościach, zimny pot. Występuje gdy jem coś ciepłego, poczuje się zestresowany, zmieni się otoczenie (tzn wyjdę z pomieszczenia z inną temperaturą do drugiego pomieszczenia z inną[ale to rzadko]), przy wysiłku(no ale to w miare normalne, jestem osobą z nadwagą)
- Czasami czuję "kłócie w sercu", ale to sporadycznie
- Ostatnio doszło "drżenie rąk"
- Wydaje mi się, że moje mięsnie są "słabsze". Łatwiej łapię zakwasy.

Najbardziej mi przeszkadza to pocenie się i plecy.
Czy to może być nerwica?
Nie mam problemów ze społeczeństwem, lubie wychodzić do ludzi, spotykać się itp. Akceptuje także w miare swój wygląd, mam piękną dziewczyne, mam ambicje na przyszłość, ogólnie wydaje mi się, że w miare w głowie mam poukładane. No a jednak dalej coś tam przeszkadza.

U lekarza znaleziono niedobór Wit. D oraz coś z wątrobą(chyba podwyższony ALAT oraz wyższe ciśnienie, no ale to może przez moją wagę.

Proszę o podpowiedź. Sam już nie wiem co mam robić. Strach przed potem mnie już "paraliżuje", nie chce się przez to wstydzić.

Czy może ten ALAT mógłby powodować takie objawy..?

Dziękuje z góry i proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Witaj ByleDoPrzodu!

Przede wszystkim dobra diagnostyka, a dopiero potem leczenie. Być może bóle pleców i nadmierne pocenie się to kwestia nadwagi, ale należy to sprawdzić. Przez Internet nie da się postawić diagnozy. Można jedynie gdybać. Radziłabym udać się do lekarza i zrobić niezbędne badania. Jeśli wyniki wyjdą w porządku, dopiero wtedy będzie można szukać przyczyn dolegliwości w psychice. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...