Skocz do zawartości
Forum

Epizody depresyjne u 14-latki


Gość g...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 14 lat, dwójkę rodzeństwa i oboje rodziców z dobrze płatną pracą.Ja nigdy tak naprawdę nie byłam szczęśliwa.Od kilku lat trzyma się mnie apatia-nic nie czuję,a świat wydaje mi się płaski.Męczą mnie lęki-o przyszłość,upływający czas i jego marnowanie,boję się nawet spać sama.Lęk wzbudza we mnie nawet załatwienie najprostszej sprawy w przyszłości.Nigdy nie miałam myśli samobójczych,lecz żal do rodziców o to, że się urodziłam i o wydarzenia z przeszłości.Łatwo się irytuję.Na wszystko i wszystki

Odnośnik do komentarza

Czy to epizod depresyjny, może stwierdzić jedynie lekarz psychiatra. Masz jednak 14 lat i obniżenie samopoczucia w Twoim wieku można też w pewnym sensie uzasadnić wiekiem rozwojowym. Kiedy dorastamy, wiele rzeczy i osób nas irytuje, czujemy się nierozumiani, samotni, pokrzywdzeni, zostawieni sami sobie. Targają nami różnorakie lęki - o przyszłość, o to, jak sobie poradzimy w różnych sytuacjach, lęki społeczne itp. Dopóki tego typu lęki, wątpliwości i obawy nie utrudniają nam codziennego życia, problem nie wymaga pomocy z zewnątrz. Jeśli jednak czujesz, że Twój nastrój systematycznie się pogarsza, a Tobie jest coraz gorzej samej ze sobą, wówczas powinnaś porozmawiać o tym z kimś z dorosłych i rozważyć wizytę u specjalisty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...