Skocz do zawartości
Forum

Problemy z moją psychiką.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy. Mam 20 lat. Choruję na zespół tików leczę się od dobrych kilku lat, obecnie na clonazepanie.
Od około 2 lat coraz bardziej nie lubię ludzi. Mam paru przyjaciół, drugą połówkę, w grupce z kolegami dobrze się dogaduję, w domu dobra atmosfera, ale niestety... Po powrocie w swój kąt lub jak jestem sam, tak jakby się wyłączam od ludzi. Nie rozmawiam dużo z rodzicami, wszyscy w koło mnie drażnią, mam wstręt do człowieka. Przechodzą mnie myśli że nienawidze każdego człowieka bez wględu kim dla mnie jest. Nie ufam nikomu, bo jak można ufać komuś w 100% skoro sam sobie nie ufam w tylu... Niekiedy mam dziwne najścia agresji którą rozładowuję przeważnie bluzgając pod nosem na każdego i włącza mi się rola psychopaty. Co bym z nim zrobił itd. O dziwo to mnie cieszy. Również mam dziwne zaburzenia czasu. Gdziekolwiek jestem. Czuję się dziwnie tak jakbym tylko "siedział" w swoim ciele i nie kontaktował w pełni. Niekiedy mam wrażenie że czegoś nie robiłem lub nie dowierzam sobie że to zrobiłem. Szybko zapominam o danym czynie. Zdażyło mi się nawet wśród znajomych pare razy, że musiałem odejść od grupki ponieważ mnie drażnił ich widok. Czym to może być spowodowane? Jak z tym walczyć? Dodam iż byłem pare razy u psychologa i psychiatry ale wywnioskowali że jestem "normalny"

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

A ten zespół tików, czym jest tłumaczony przez lekarzy? Jakieś uszkodzenia w mózgu?
Miałeś robione jakieś badania jak EEG, MRI, TK?
Jeśli masz te tiki to nie musi być jedyny skutek, no właśnie czego?
Może postępuje ten proces?
Powinieneś porozmawiać z lekarzem o swoich objawach, może to być też skutek leków i warto by było coś w tym zakresie zmienić.
Mam nadzieję, że Cię nie wkurzyłam. ;)

Odnośnik do komentarza

Witaj Darko!

Przez Internet nikt Cię nie zdiagnozuje. Przejawiasz bierną agresję i niechęć do ludzi oraz objawy podobne do derealizacji/depersonalizacji. Nie wiem, na ile jest to spowodowane lekiem, jaki zażywasz. Jak długo bierzesz klonazepam? Jest to lek z pochodnych benzodiazepiny, zatem może działać uzależniająco (długotrwale stosowany). Powinieneś skonsultować się ze swoim lekarzem i opowiedzieć mu o swoich objawach i wątpliwościach. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Tak to własnie u nas jest. Przepisuj leki, ale o skutkach ubocznych to już nikt nie wspomina. Ciężko określić co ci dolega. Myślę że powinieneś powtórzyć wizytę u dobrego psychologa. Ja chodzę do Poradni Psychologiczno Psychiatrycznej Magdaleny Senderowskiej. Jestem bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...