Skocz do zawartości
Forum

Problem z niesmialoscio


Gość kolo12gh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 16lat i mam problem z niesmialoscio.Odczowam lek do innych ludzi a jak juz znaczne rozmowę to mam pustkę w głowie mimo ze wiem sporo na ten temat. Zaczyna mnie to denerwowac juz chciałbym być bardziej komunikatywny chciałbym poznawać nowych ludzi

Odnośnik do komentarza
Gość 8888888888888889

witaj,
podejrzewam, że najpewniej nie wiesz jak się "przebić" w towarzystwie, w czasie przerwy inni gadają, a ty stoisz z boku. Odczuwasz lęk nie przed nimi, ale chyba bardziej przed sobą, że coś palniesz, że zaczną się śmiać, albo ktoś cię zgasi. No nie jest tak? Jest, niestety. A jak się z tym uporać? Masz 16 lat, a jakieś hobby masz? Bo wiesz, najlepiej zacząć przełamywać nieśmiałość w małej grupie 2-3 osób, w czasie jakieś aktywności, jak dla Twojego wieku - najlepiej sportowej, wtedy trochę np. grasz w pingla, trochę gadasz;
piłka nożna, i gadka szmatka. Tu nie ma niezręcznej ciszy. Po drugie nie masz rodzeństwa? Pójdź gdzieś z nimi, albo z jakimś kolegą, pewnie jakiegoś masz, - ktoś nowy do was dołączy, to w takiej grupie będzie ci o wiele łatwiej się wypowiedzieć. Głowa do góry!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...