Skocz do zawartości
Forum

Czy ja cierpie na fobie społeczną?


Gość 1na1

Rekomendowane odpowiedzi

Bylam Wczoraj na urodzinach u rodziny ..Widuję ich rzadko ale to byli sami swoi..ja się prawie do nikogo nie oddzywalam siedziałam cicho..Jak ktos mnie coś zapytał to odpowiadalam krótko i nawet nie patrzyłam się tej osobie w oczy. Tam były dzieci zamiast bawić się z nimi siedziałam całe urodziny jak muł ...Ogólnie jestem bardzo nieśmiała, nerwowa, wycofana społecznie,mam problemy z elastycznym myśleniem, nie umiem się wyslowic czuuje pustkę w głowie
Mam dość tego, ciągle jestem skrepowana i nie do życia,zmęczona i taka cos mnie blokuje to jest silniejsze ode mnie, chciałabym być rozmowna i mniej się wstydzić ; czy ja cierpię na jakas chorobę? Mam 20l uważam ze to juz nie jest normalne ;(

Bylam u psychologa ale jego rady na niewiele sie zdały, to jest take uciążliwe, ;( czy tylko terapia przyniesie jakiś skutek?

Odnośnik do komentarza
Gość anitasonya

Mam to samo...najgorsze ze gdy bylam mlodsza bylam towarzyska...nie wiem czemu tak mamy...tez czuje ze jestem chora psychicznie...tak bardzo wstydze sie rodziny..widze ze nie tylko ja..ze przy obcych czuje sie lepiej niz przy bliskich...to dziwne. Wydaje mi sie ze to skutek, ze relacje ludzi i ich charaktery w rodzinie sie zmienily i nie umiemy do tego przywyknac..juz nie jest jak dawniej bo bliscy zawiedli i ciezko udawac ze jest dobrze..wspolczuje Ci

Odnośnik do komentarza

1na1, przez Internet nie da się postawić diagnozy. Jeśli zależy Ci na rzetelnym rozpoznaniu, powinnaś skonsultować się osobiście ze specjalistą. Na pewno przejawiasz cechy charakterystyczne dla lęku społecznego - jesteś małomówna, skryta, wycofana, trudno Ci zainicjować i podtrzymać rozmowę. Niekoniecznie musi być to od razu fobia społeczna. Być może to nieśmiałość albo introwertyzm? Zachęcam do konsultacji i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...