Skocz do zawartości
Forum

Napady gniewu


Gość Mati556

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat i od kilku tygodni mam pewien problem. Mianowicie, jak mnie coś zdenerwuje z trudem powstrzymuje złość, w szkole jakoś daję radę bo czasami mam ochotę wyzwać nauczyciela, ale w domu po prostu nie mogę. Kilka razy wpadłem w mega furię nie kontrolowałem tego cały się trząsłem, rzucałem wszystkim co miałem pod ręką, przeklinałem jak tylko umiałem a opanowałem się po jakiś 10 minutach. Z dnia na dzień zauważyłem, że co raz łatwiej jest mnie doprowadzić do takiego gniewu, jak się zdenerwuje to przestaje normalnie funkcjonować. Czy to normalne w moim wieku? Czy może mam spróbować nad tym panować tylko nie potrafię.

Odnośnik do komentarza

Mati556, niektórzy przeżywają sile emocje w wieku dorastania, nie potrafiąc nad sobą zapanować. Takich osób jest jednak naprawdę niewiele. Raczej jesteśmy socjalizowani w tym kierunku, by trzymać nerwy na wodzy. Czy Twoje napady gniewu pojawiają się z jakiejś przyczyny? Coś Cię denerwuje? Czy te napady pojawiają się niezależnie od tego, co dzieje się wokół Ciebie? Jeśli czujesz wzbierającą w Tobie agresję, najlepiej ją rozładuj poprzez wysiłek fizyczny. Możesz wyładować swoją złość na worku treningowym, drąc kartki papieru, biegając, jeżdżąc na rowerze albo pływając. Pomyśl o uprawianiu jakiegoś sportu - nie tylko będziesz mógł rozładować swoją złość. Sport sprzyja dobremu samopoczuciu, nie wspominając już o plusach dla sylwetki. Jeśli trudno Ci samodzielnie zapanować nad gniewem, możesz rozważyć rozmowę z psychologiem, np. w szkole. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...