Skocz do zawartości
Forum

Problem z rozmową


Gość OwocoweZycie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość OwocoweZycie

Witam!
Mam problem z rozmową przy ludziach. Nie potrafię swobodnie rozmawiać .. Gdy dojdzie już do rozmowy cały się pocę ręce mi drżą serce wali jak dzwon i mam ochotę ucieczki. Nie wiem dlaczego tak jest . Sam mam ochotę nawijać jak najęty o wszystkim jednak coś mnie w środku zatrzymuje. Nie wiem co to dokładnie jest, jakaś blokada, która nie pozwala mi się otworzyć na ludzi. Często jestem wyciszony , małomówny. Nie potrafię również być spontaniczny .. Jednak gdy wypiję trochę (na imprezie idt. ) staję się rozgadany , jestem o wiele bardziej spokojniejszy, ludzie mnie nie poznają . Normalnie jestem nie do życia. Chciałbym to jakoś zmienić .

Odnośnik do komentarza

Witaj OwocoweZycie!

Podejrzewam, że masz problem z nieśmiałością, stąd Twoja blokada przed mówieniem, małomówność, lęk społeczny itp. Pamiętaj, że nie zawsze w towarzystwie trzeba nawijać jak katarynka. Zacznij od aktywnego słuchania rozmówcy. Tak wielu z nas nie potrafi słuchać, a to bardzo ważna umiejętność. Wykorzystaj to jako swój atut w kontakcie z drugim człowiekiem. Kiedy już "wejdziesz w dialog", będzie Ci łatwiej rozmawiać. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...